fbpx

Активність води

Активність води пов’язана із вмістом вологи. Коротше кажучи, вміст вологи – це просто кількість води в продукті, а активність води є мірою того яке співвідношення зв’язаної та вільної води.

-Який вплив на каву має активність води?

Ми використовуємо це вимірювання, щоб передбачити, як довго зберігається зелена кава.

Якщо активність води занадто висока, грибки та бактерії можуть почати розвиватися, використовуючи цю вільну воду в каві, а це означає, що кава почне смакувати пліснявою, деревиною. Звичайно і термін зберігання кави буде меншим.

Якщо показник активності води занадто низький, це означає, що вологість може бути також низькою і його буде важко просмажити. Уявіть, що ви смажите каву, активність якої становить майже однакову кількість Wa (одиниця виміру активності води)  з крекером, сухарями або сухою квасолею. Тоді зерна будуть просто запікатися. 

Більшість продуктів мають рівень активності води в діапазоні від 0,2 для дуже сухих продуктів до 0,99 для вологих свіжих продуктів. Наш золотий діапазон – 0,40 Wa – 0,60 Wa.

(Це число – наш власний діапазон, який вимірюється за допомогою спеціального приладу Portable Water Activity Meter. Кожне обладнання може давати вам дещо інші цифри.)

Наступного тижня, ми разом з Nordic Approach розповімо про те як вимірювати активність води та рівень вологи у зерні.