fbpx
Кава з Кенії. Від якості до ціноутворення.

Кава з Кенії. Від якості до ціноутворення.

Які  причини зростання ціни на каву цього року в Кенії:

  • зменшення виробництва;
  • рівень сортування;
  • система аукціонів;
  • яскравий профіль.

  Існує багато й інших факторів, які мають вплив на ціну, розглянемо 4 основні причини підвищення цін цього року.

Зменшення кількості виробництва кави


Загалом Кенія може виробляти до 65 000 тонн зеленої кави і ця цифра змінюється з року в рік. За останні кілька років її кількість знизилась до  45 000 тонн.

Кенія – це країна, де досить швидко відбувається процес урбанізації, і вона має пріоритет над вирощуванням кави у багатьох відомих  районах з виробництва кави. Сьогодні все менша кількість молодших поколінь переймають кавові ферми, які дісталися їхнім батькам у спадок. Є й інші райони вирощування кави. Однак на даний момент у цих районах інвестицій  менше, ніж в основних, і для підвищення врожайності знадобиться не один рік.

Високий рівень сортування

Станції обробки в Кенії працюють дуже добре і є високопрофесійними. Загалом виділяють 7 сортів. Кава ділиться за розміром, наприклад E (Слонові зерна) AA, AB, PB, решта — нижчі сорти, такі як C, TT і T. Кожен сорт потрібно розбирати окремо, тільки уявіть, як складно оцінити всю каву.

Коли кавові плоди потрапляють на вологої обробки, тут також відбувається досить складний процес сортування. Їх розприділяють за стиглістю, щільністю та розміром шкірки.

Система аукціонів та пряма торгівля

Кенійська кава дуже орієнтована на ринок. Після сортування кава буде представлена на ринку, потім її можна буде продати безпосередньо експортеру або виставити на аукціон. Коли кава представлена на аукціоні, кооперативи прагнуть заробити якомога більше грошей на каві, тому вони стежать за аукціонними цінами і чекають найвищої можливої ціни, перш ніж доставити товар представнику компанії покупця чи на станцію обробки.

Коли кава продається безпосередньо експортерам, кооператив дивиться на середню аукціонну ціну кави з їхнього регіону. З експортером або покупцем (імпортером/обсмажчиком кави) укладається угода про сплату премії вище середньої аукціонної ціни. У будь-якому випадку ціна буде високою через високий попит.

Аукціон і можливість продати безпосередньо покупцеві дають фермерам або кооперативам хороший доступ до різних покупців.

Яскравий профіль

Нарешті, це через кенійський характерний профіль! Ніщо інше не може смакувати так, як Кенія. Ви погоджуєтесь?