fbpx
Кавове лушпиння

Кавове лушпиння

Велика кількість лушпиння, як правило, з’являється, у випадках коли кавa:

– мита;

– світлої обсмажки;

– вирощена на більшій висоті.

Ви коли-небудь стикалися з тим, що під час помолу смаженої кави з’являється велика кількість  лушпиння? Особливо в каві з Кенії та Ефіопії…

Давайте спочатку розберемось, що таке лушпиння?

Спочатку його називають сріблястою шкіркою, яка є останнім шаром оболонки кавових зерен. Велика частина сріблястої шкірки видаляється під час обробки, але частина залишається всередині зерен.

Під час процесу обсмаження цей шар відокремлюється від зерен, і в результаті ми отримуємо лушпиння.

Чому в деяких кавових зернах є більше лушпиння?

Є декілька факторів:

– Процес промивання. У процесі промивання зерно відокремлюються від вишні за допомогою води. На відміну від сухої обробки, срібляста шкірка на зернах з більшою ймовірністю залишається, а пізніше перетворюється на лушпиння.

– Як правило, кава, вирощена на великих висотах, більш тверда. Тверді зерна міцніше утримують сріблясту шкірку під час обробки та обсмажки, особливо при більш легкому обсмажуванні. Потім срібна шкірка в зернах виявляється в процесі помолу смаженої кави у вигляді лушпиння. Те ж саме можна сказати і про процес смаження.

– Легке обсмажування. Злегка обсмажена кава має більше лушпиння. Чому так відбувається? Чим сильніше ви обсмажуєте кавові зерна, тим більше вони розширюються, що призводить до того, що складена срібляста шкірка відокремлюється та обсмажується окремо, оскільки зерна розпушуються під час обсмажування.

Лушпиння не наносить шкоди для кави. Більше лушпиння не впливає на смак. Воно є побічним продуктом обробки кави. Тим більше, лушпиння може бути відмінним показником високоякісної кави.