fbpx

Каскара. Розкрити кавову ягоду на максимум.

Каскара

Каскара в перекладі з іспанського – це шкірка або лушпина.

Історія каскари корінням сягає в далеке минуле. Відомо, що за часів коли людина відкрила каву та її тонізуючі властивості, кавові ягоди було прийнято заварювати цілком, без будь-якої обробки або відділення шкірки від зернятка. Їх кидали в киплячу воду і настоювали протягом певного часу. У результаті виходив тонізуючий напій низької щільності та насиченості.

 

В давнину , шкірку що залишилася після обробки кавових зерен, використовували як добриво або додавали в компост. Іноді вона служила паливом. Але частіше шкурка просто викидалися.

 

Нещодавно каскара знайшла друге життя – сальвадорські фермери відродили традицію її приготування. Сьогодні таку назву можна зустріти в прайс-листах обсмажчиків кави в усьому світі, насичений чай з кавовим ароматом пропонують багато прогресивні кав’ярні. Відвідувачі ресторанів і кафе в різних країнах можуть замовити сиропи, содові напої та навіть пиво, створені на основі цієї сировини.

 

Вважається, що однією з перших каскару в США стала поставляти Гайда Бетлл, виробник кави в п’ятому поколінні з Сальвадору. Одного разу вона приїхала на дегустацію кави зі своєї плантації Finca Kilimanjaro і почула приємний запах з нотками гібіскуса – який походив від кавових очисток, які сушилися в тому ж приміщенні. Гайда взяла кілька шматочків шкірки і заварила їх в гарячій воді. «Спробувавши, я негайно стала дзвонити клієнтам, щоб запропонувати їм це», – заявила вона.

 

З тих пір каскара встигла потрапити в великі кавові мережі США, включаючи і Starbucks. У січні 2017 року компанія представила свій перший напій з каскарою. Це був латте, піну в якому збивають з використанням сиропу з каскари, посипають зверху коричневим цукром і додають екстракт каскару. Також заклади доволі часто пропонують чай і газовані напої з каскари.

 

Як створюється каскара?

 

Каскару отримують при митій та сухій обробці.

 

При митій обробці після депульпації м’якоть сушиться під сонцем приблизно 1-2 дня в залежності від погодних умов. Щоб прискорити процес, її поміщають в механічну сушилку, завдяки якій в каскарі не утворюються цвіль. Потім її упаковують і готують до транспортування.

 

При натуральній (сухій) обробці ягоди сушать під сонцем протягом 4-5 тижнів. Висушені ягоди 6 місяців зберігають в мішках і тільки потім очищають зерно від м’якоті. З 100 кг висушених ягід виходить 30 кг каскари, 20 кг пачменту і 50 кг зелених зерен.

 

Слід зазначити, що виробництво кави – це дуже трудоємкий процес, тому і ціни каскари відповідає ціні спешелті кави.