fbpx

Компостування кавових плодів

Що роблять з м’якоттю після обробки кавових ягід?

 

М’якоть становить близько 40% вологої маси кавових ягід. Для митої кави, де ягоди очищають від м’якоті на початку процесу, залишається величезна кількість м’якоті. Тільки уявіть собі, мийна станція, де  виробляється тільки вимита кава, переробляє до 4 мільйонів кг ягід за сезон, що залишає близько 1,6 млн. кг кавової м’якоті як побічного продукту. То що з нею робити? Візьмемо, як приклад,  виробників в Ефіопії.

Вирішенням цієї проблеми є компостування.

Це не тільки чудовий спосіб використовувати м’якоть, а ще й ефективний захист навколишнього середовища. Оскільки ягоди дуже кислі, якщо їх не обробляти належним чином або викидати у воду чи на сміттєзвалище, вони можуть виділяти шкідливі токсини в систему водопостачання, що вражає місцеву флору та різного роду живі організми.

Тому м’якоть обробляється для отримання компосту в спеціальній зоні мийної станції. Зазвичай це процес, який триває шість-вісім місяців і включає збивання компосту, як правило, вручну, щоб збільшити вентиляцію повітря та вивільнити частину газів, які накопичуються. Часто, як допоміжний засіб, використовуються черв’яки, вони допомагають у процесі розкладання ягід, а їхні екскременти діють як природне біологічне добриво.

Коли компост готовий, його роздають фермерам. Різні станції та кооперативи роблять це по-різному. Деякі мийні станції доставляють велику кількість компосту в пункти видачі на околицях, куди будь-який фермер може прийти і використати його в своїх цілях.