fbpx

Основи роботи зі зразками свіжообсмаженої кави

Основи роботи зі зразками свіжообсмаженої кави

При роботі зі свіжозібраною кавою необхідно притримуватись трьох основних дій:

Аналіз зелених кавових зерен: 

Вимірюйте активність води, рівні вологості та контролюйте, щоб дані показники відповідали оптимальним рівням. Якщо ви не знаєте як це зробити, зверніться до нас і ми надамо вам інструкцію!

Виявлення дефектів: 

Дефекти в зразках свіжої кави можуть зустрічатися набагато частіше і мати вплив на каву, яку ми п’ємо. 

Дефекти можуть виникнути ще під час збирання через ферментацію чи пересушування плодів. Покупці кави звертають увагу на первинні дефекти, такі як наявність фенолу, кислих чи терпких кавових зерен. Ці недоліки можуть стати наслідками вторинних дефектів, таких як швидке закінчення терміну придатності, квакери тощо. 

Якщо кава не відкриває повністю свій потенціал?

Не турбуйтесь! 

Не так просто зрозуміти якою буде кава, коли розкриє свій смак та , так як кожна партія, сорт, період збирання врожаю проявлять себе після обсмажування. 

Деякі види кави можуть проявити свої сенсорні властивості (запах, смак) ще на ранній стадії, даючи нам чітке уявлення про її кінцевий смак. Інші ж навпаки, можуть мати певний аромат, але він буде приглушений та з більш високим рівнем терпкості. Це не означає, що це погана кава, це ще не показує вам всього її потенціалу.

Чи є право на помилку?

Обирати каву – це ризик і чим більший ти професіонал тим він менший. Ми використовуємо наш досвід, щоб ретельно оцінити кожну чашку кави, потім робимо ставку на лоти, які, на нашу думку, можуть стати “переможцями” через кілька місяців. Іноді ми робимо помилки, і вони досягають піку раніше очікуваного. Іноді вони відкриваються не так повно, як ми сподівалися. На щастя, ці втрати рідкісні, і нам зазвичай вдається забезпечити великий вибір добре структурованої, дивовижної кави.