fbpx
Способи сушіння кави Частина 2. Види та відмінності

Способи сушіння кави Частина 2. Види та відмінності

Лоти:

Імпортер: CMG

 

Країна: Colombia

Регіон:

Кооператив:

Станція митої обробки:

Станція сухої обробки:

Ферма:

Грунт:

Середні опади:

Середні температури:

Різновид:

Висота вирощування:

Спосіб збору врожаю:

Період цвітіння:

Період збору врожаю:

Обробка:

Процес сушіння:

Процес ферментації:

Фермер:

Виробник:

Про каву:

Сушіння на бетонних або глиняних майданчиках – патіо

 

Даний метод в основному використовується в Бразилії, Сальвадорі та інших країнах Центральної Америки. Кавові плоди викладаються на патіо і висушуються на сонці. Потім їх розподіляють тонкими шарами і регулярно перевертають для забезпечення рівномірного висихання. Зерна сохнуть від 3 до 7 днів залежно від рівня сонячного світла та погодних умов. У деяких випадках можна знайти виробників, які накривають каву у певні періоди сушіння.

 

Сушіння на африканських ліжках

 

Кавове зерно розкладається на сітці, яку фіксують піднятою над землею, що забезпечує гарну циркуляцію повітря крізь зерна. Їх висушують до рівня вологості від 11 до 13%, а потім доставляють на сортувальну станцію.

Поширеною практикою в Кенії, Руанді та Ефіопії є розміщення вологого пачменту на африканських ліжках, які можуть знаходитись в тіні чи під накриттям, або ж під прямим сонцем. Тінь запобігає агресивному впливу сонячних променів у місцях, де пачмент найбільш вразливий. Багато країн часто використовують цю стратегію, щоб подовжити термін придатності та якість кави.

 

Параболічна сушарка (теплиця)

 

Цей метод використовується в Колумбії, Гондурасі, і особливо в районах, де процес сушіння є великою проблемою через рясні дощі та підвищену вологість. Кавові зерна зазвичай сушать на сонці у прозорому пластику, який виконує функцію теплиці. Деякі виробники, які мають конструкції з хорошою вентиляцією і встигають висушити каву до 11% вологості за 10-18 днів, зазвичай отримують лоти дуже високої якості.

 

Гвардіола

 

Це традиційний спосіб сушіння кави за допомогою механічної сушарки. Даний метод часто використовується як додатковий, оскільки не дає можливості отримати спешелті каву. Багато виробників використовують гвардіолу для стабілізації зерна після інших способів сушіння. Наприклад, бразильський виробник Іван Прадо починає процес сушіння на піднятих ліжках або патіо, а закінчує у механічній сушарці. Кавові плоди переміщуються до механічної сушарки тільки тоді, коли вони досягають вологості 15% або нижче. Зерно проводить у механічній сушарці максимум 2 години на день. Це дуже корисно для завершення процесу сушіння, коли потрібно звільнити місце для сушіння нової кави, або коли не було відповідних погодних умов. З іншого боку, виробник повинен бути дуже пильним, аби не пересушити зерно.

Сушильна коробка

Це досить новий метод, який використовується в Бразилії останнім часом. Кавові зерна розміщують в ящики, а знизу розташовують сітки, які дозволяють пропускати тепле повітря через них. Це дозволяє виробнику контролювати температуру і уникати її різких коливань.