fbpx
Чи є кава з Ефіопії органічною?

Чи є кава з Ефіопії органічною?

Чи є кава з Ефіопії органічною?

 

Можна сказати що так, навіть без офіційного сертифікату, який би це підтверджував.

 

Чому в Ефіопії можливе виробництво «органічної» кави?

 

Ефіопія – країна  з закритою економікою., що не має виходу до моря. Це означає, що вони обмежують та регулюють імпорт тих товарів, які вони можуть виробляти самі, заради свого ж виживання та розвитку.    Наприклад, добрива не використовують у вирощуванні кави через дефіцит та загальну вартість. Використання добрив більш притаманне для вирощування квітів та інших сільськогосподарських культур у менш посушливих районах (ближче до Аддісу).

У вирощуванні кавових дерев фермери застосовують принципи регенерації в сільському господарстві, одночасно висаджуючи на кавовому полі кілька видів плодових дерев та бобових рослин, таких як банани, папайя, боби та горох. Вони це роблять з метою покращення верхнього шару ґрунту та збільшення біорізноманіття. Коли плоди падають на землю, комахи та клімат допомагають розщеплювати тверді речовини та перетворювати їх на азот, який є поживною  речовиною для рослин.

Ця практика підвищила стійкість кави до кліматичних змін. Отже, пестициди та інші хімікати не потрібні для вирощування кави в Ефіопії.

 

Чому вони тоді не вживають терміну “органічна”?

 

Це дуже гарне питання! Існує декілька причин: час та гроші.

Тестування кави є досить затратним та займає багато часу, що не вигідно невеликим експортерам. Для порівняння, щоб пройти сертифікацію, необхідно витратити близько 8-ми місяців, а потім щорічно підтверджувати її в місцевих органах управління.