fbpx
Чому мийним станціям характерне розташування на пагорбах?

Чому мийним станціям характерне розташування на пагорбах?

Що таке мийна станція?

Після збирання та зважування кавові ягоди зазвичай доставляють на мийну станцію або мокрий млин. Мийні станції відрізняються за розміром і можуть бути як простими з механічним обладнанням та кількома пластиковими відрами, так і з доволі сучасним обладнанням, здатним переробляти кілька тонн ягоди на годину.

 

Чому мийну станцію розміщують на пагорбі?

 

Це не випадковість. Для цього є кілька практичних причин.

Одна з них – використання сили тяжіння

Каву промивають за допомогою води. Кава переміщується від одного резервуара до іншого по каналах і трубках за допомогою води. Але вода сама по собі не може змусити всі ці частини рухатись.

У Бразилії станції розташовані на рівнинних землях. Підключені до мережі, переробні підприємства можуть запускати великі насоси та оптимізувати простір для очищення та сушіння.

У більшості інших країн-виробників мокрі млини є віддаленими, де єдине джерело енергії надходить від генератора. Розташувавши станцію на високій точці та побудувавши конструкцію на схилі, обробка може використовувати переваги сили тяжіння для переміщення кави з одного місця в інше, що призводить до підвищення ефективності, здешевлення виробництва та зниження викидів.