fbpx
16/11 Breaking News

16/11 Breaking News

БРАЗИЛІЯ

 

– За даними Secex, урядового офісу зовнішньої торгівлі Бразилії, експорт зеленої кави в жовтні досяг 3,3 млн мішків (60 кг), що на 11% більше, ніж за той самий період 2021 року.

– У жовтні відбулося нетипове для пори року різке зниження температури через просування полярного повітря над південними та центральними районами. У північній частині Парани, Сан-Паулу та південній частині штату Мінас-Жерайс температура опускалася нижче 10°C, але значно перевищувала рівень морозу.

– Обрання Ігнасіо Лули да Сілви на посаду президента з мінімальною перевагою (50,8% – 49,1%) проти чинного президента Жаїра Болсонару пройшло з меншими зривами, ніж очікувалося. Основна напруженість, яка спостерігалася, пов’язана з блокадою далекобійниками головних магістралей у кількох штатах, що вплинуло на логістику за всіма напрямками, зокрема на доставку кави. Блокування було знято після втручання Болсонару.

– Валюта бразильського реалу (BRL) зрештою зміцнилася по відношенню до долара США (USD) після виборів, оскільки вищі процентні ставки та довіра інвесторів були підвищені впорядкованим переходом влади.

 

КОЛУМБІЯ

 

– Кава продовжує потік з врожаю 2-го семестру. Північні регіони Колумбії повідомляють про рідкісну сонячну погоду на початку листопада, що сприяло висиханню та подальшому дозріванню вишні. Очікується, що обсяги врожаю в першому півріччі 2023 року будуть такими ж, як і в 2022 році. Через постійні дощі, які тривали протягом 2022 року, ґрунт дуже насичений. Виробничі території потребуватимуть багато сонця та сухої погоди з грудня по лютий, щоб сприяти цвітінню врожаю 2-го семестру 2023 року.

– Побоюючись подальшого зниження цін, виробники воліють продавати каву, а не давати її на консигнацію.

 

ПЕРУ

 

– Експорт поточного врожайного року з квітня по жовтень 2022 року оцінюється в 1,90 млн мішків. За календарний рік (з січня по вересень) експорт зареєстровано на рівні 2,63 млн мішків, що демонструє великий обсяг перенесених запасів із 2021 року, які експортувалися з січня по березень. Основна частина щорічного експорту кави з Перу (зазвичай близько 80%) історично відправляється з липня по грудень.

 

ГОНДУРАС

 

– За даними Національного інституту кави, IHCAFE, станом на 7 листопада експорт нового врожаю становив 57 867 мішків. Показник експорту в жовтні 2022 року був майже на 50% нижчим за аналогічний період жовтня 2021 року, що свідчить про мінімальне перенесення запасів з врожаю 2021/22.

– Повідомляється, що культура розвивається добре. Перший збір розпочався на низькорослих ділянках, і останні оцінки виробництва свідчать про збільшення на 10–15% у порівнянні з попереднім врожаєм 2021/22 рр. приблизно до 5,50 м мішків. Очікується менший врожай з піком з грудня по січень.

 

РУАНДА

 

– Виробники продовжують працювати на своїх фермах, застосовуючи добрива, які розповсюджуються урядом. Протягом першого тижня листопада по всій країні спостерігалися сильні опади, які, як сподіваються, триватимуть протягом місяця, усунувши страх перед посухою, яку багато людей мали у жовтні.

 

ЕФІОПІЯ

 

– Відсутність опадів у західних районах, зокрема на Ліму, викликає занепокоєння щодо розвитку вишні та затримує збір врожаю. Аггаро та Гера, а також південні райони Їргачоф, Сідама та Гуджі, однак, отримали хороші дощі протягом жовтня та спостерігали позитивний прогрес у дозріванні вишні.

– Залишки, що залишилися з 2022 року (клас 2 до G5), за оцінками, становитимуть до 25% обсягу виробництва цього сезону, а постачальники працюють над продажем до нового року. Є ознаки того, що врожайність 2022/23 буде вищою, ніж у попередньому сезоні.

– Деякі власники мийних станцій висловлюють занепокоєння з приводу нещодавнього падіння ринку ICE Arabica, внаслідок чого місцеві ціни на вишню коливаються. На півдні ціни знизилися до 0,51 цента за фунт, а на заході ціни коливаються від 0,47 до 0,50 цента за фунт. Очікується, що ціни зростуть, коли більші оператори почнуть закуповувати каву в більших обсягах.

– Після більш ніж двох років конфлікту 2 листопада в Південній Африці було підписано мирну угоду між урядом Ефіопії та Фронтом народного визволення Тиграя (TPLF), що стало критичним кроком до припинення війни. Однак є повідомлення про те, що в Тиграї все ще є військова присутність, а також ознаки триваючої нестабільності в деяких західних районах Оромії, таких як Велега.

 

УГАНДА

 

– На сході сезон збору врожаю затягнувся майже на місяць у низьких районах з кінця вересня. Навпаки, у середніх і високих районах збір врожаю прискорився протягом жовтня. Дощі йшли періодично з сонячними періодами, що сприяло гарному дозріванню та висиханню. 

– На заході збирання врожаю добігає кінця в центральній і північній частинах гір Рувензорі, а південні частини, як очікується, продовжуватимуть урожай у грудні. Ціни на каву на заході порівняно нижчі – 1,78–1,86 ц/фунт.

– Управління розвитку кави Уганди (UCDA) повідомляє, що експорт у вересні становив 0,5 млн мішків, з яких менше 8% становила арабіка. Це відображає падіння обсягів на 14% порівняно з тим самим періодом 2021 року, але збільшення вартості майже на 7%.

 

ІНДОНЕЗІЯ

 

– Погода на Суматрі була дуже вологою на початку листопада, головна дорога, що прямувала на північний захід від Медана, була затоплена і місцями непроїзна. 

– Збір врожаю йде добре, однак відсутність контрактів від покупців створює проблеми для виробників і збирачів, які без контрактів не мають ліквідності, щоб продовжувати закупівлі. Таким чином, місцеві ціни різко впали за останні кілька тижнів з найвищого рівня в 20 000 ІНДОНЕЗІЙСЬКИХ РУПІЙ (IDR) (3,46 цента за фунт за кг вишні) до 12 000 рупій (2,08 цента за фунт). Сильний дощ означає, що переробникам і збирачам бракує місця, тому вони не можуть купувати каву з такою ціною, як зазвичай у більш теплих і сухих умовах.

– На регіональному рівні спостерігаються деякі скорочення морських вантажних перевезень, спричинені новими блокуваннями в Китаї. Поки невідомо, як це може вплинути на судноплавство з головного порту арабіки Суматри, Белаван. Станом на початок листопада відправляються лише невеликі обсяги ранніх поставок, і очікується, що ситуація зміниться лише в середині грудня.
ПНГ

 

Спокійний тиждень з точки зору торгівлі, оскільки місцеві покупці продовжують знижувати ціни та обсяги. Незважаючи на те, що для цієї пори сезону було надзвичайно сухо, ознаки вказують на позитивні ознаки наступного врожаю, оскільки більшість кавових регіонів країни вже спостерігають два етапи цвітіння.

 

В’ЄТНАМ

 

Очікується, що цьогорічний врожай буде приблизно таким же, як минулорічний. Ла-Ніна забезпечила достатню кількість опадів протягом вегетаційного періоду, а висока ціна на FAQ минулого року дала фермерам достатній дохід, щоб застосувати ідеальну кількість вхідних ресурсів, згідно з нашим опитуванням посівів у В’єтнамі. Загальний очікуваний врожай на 2022/2023 роки становить близько 29 мільйонів мішків, близько 0,9 мільйона з яких буде арабікою. Очікується, що збір врожаю розпочнеться на 4-5 тижнів раніше попереднього врожаю. Прогноз передбачає більше опадів у листопаді та грудні, коли відбувається основний збір урожаю та сушка. Це може вплинути на умови висихання та якість удару, але перспективи вселяють надію.

 

ТАНЗАНІЯ

 

На аукціоні арабіки відбувся невеликий рух, хоча обсяги, подані на аукціон, залишаються невеликими. Постачальники поки не наважуються ліквідувати свої позиції. Вони не вірять у рух ринку Нью-Йорка та чекають ралі. Здається, сезон буде затягнутим.

 

Запаси арабіки на сертифікованих складах – 468.3 тис.

Запаси робусти на сертифікованих складах – 1 502.8 тис.