fbpx

Breaking News 01/06

BRAZIL

Після занепокоєння про вплив морозів, занепокоєння ринку викликає ймовірність посухи. Хоча деякі регіони потребують дощу, робити будь-які висновки про вплив погоди ще рано. Кількість опадів у травні була близькою до історичного середнього значення в регіонах Серрадо та Альта-Моджана, але менша кількість опадів спостерігалась у Зона-да-Мата та Гарса.


За даними місцевої консалтингової компанії з агробізнесу SAFRAS & Mercado, станом на 24 травня Бразилія зібрала 13% врожаю 2022/23 р. Вони повідомляють, що вже зібрано 8,05 млн мішків (60 кг) із початкової оцінки в 61,10 млн. Врожай арабіки становить 8% від врожаю проти 10% у той же час минулого року і 12% порівняно з середньо історичним. За даними асоціації експортерів кави Cecafé, травневі поставки досягли 1,577 млн, що на 27,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

PERU

На півночі та північному сході зберігається волога погода, що спричиняє затримки в зборі врожаю та сушінні. Цього тижня очікується збільшення сонячного світла, що має покращити потік кави.

COLOMBIA

La Nina в Колумбії продовжує бути причиною постійних дощів по всій країні, ускладнюючи розвиток росту кави, а також висиханню парчмента. IDEAM, Колумбійський інститут гідрології, метеорології та екологічних досліджень, опублікував свій щомісячний звіт 22 травня, в якому зараз прогнозується 58% ймовірність того, що умови La Nina триватимуть до жовтня 2022 року (у звіті минулого місяця передбачалося, що La Nina триватиме до серпня). Це викликає серйозні занепокоєння щодо врожаю 1-го кварталу 2023 року оскільки цвітіння відбудеться у вересні 2022 року.

Через дощі та обмежене сонячне світло зростає використання силосів для сушіння, які обігріваються лушпинням. Ускладнення сушіння парчменту, ймовірно, призведе до збільшення проблем з якістю.

Як і очікувалося, врожай 1-го кварталу в Antioquia був низьким і майже закінчився. У звичайному році цей врожай тривав би до кінця червня або початку липня. Експортери продовжують звертатися до Каука, Толіма та Уіла, щоб задовольнити попит.

З огляду на обмежену пропозицію кави на ринку та занепокоєння через погоду за врожай 2-го кварталу, на ринку існує гостра конкуренція за каву. Таким чином, ціни продовжують зростати.

Президентські вибори, що відбулися 29 травня, призвели до того, що жоден кандидат не отримав принаймні 50% голосів на виборах, які розглядаються як виборці, які завдають удару традиційним партіям які керували країною протягом більшої частини її історії. Таким чином, другий тур виборів заплановано на 19 червня між двома провідними кандидатами, колишнім мером Боготи Густаво Петро, який набрав 8,5 млн голосів (40% поданих бюлетенів), і бізнес-магнатом і консервативним популістом-аутсайдером Родольфо Ернандес Суарес, який набрав 6 млн голосів (28%).

HONDURAS

В річному експорті продовжують простежуватися нижчі показники за аналогічний період минулого року, зараз на 13% або приблизно на 500 000 мішків (60 кг) менше.

Логістика за межами Гондурасу залишається ускладненою через брак контейнерів і місць для судна. Найбільше постраждали маршрути до США.


RWANDA

Спорадичні дощі тривають протягом травня, що підтримує останній збір вишні. Очікується, що мийні станції в багатьох регіонах продовжать отримувати невеликі обсяги вишні до кінця червня.

Станції обробки продовжують доставляти парчмент на сушільні станції у великих обсягах, і виробники завершують підготовку до перших відвантажень у 2022 році. Покупці мікролотів отримують зразки пропозицій і починають вибирати свої партії.


ETHIOPIA


Транспортування запасів виявляється повільним і складним через опади, через які внутрішні дороги розмиті та непрохідні. Як наслідок, більшість вантажовідправників були зайняті переміщенням решти запасів до Addis Ababa та Dire Dawa на сході, де здійснюється експортна переробка.


PNG

 

Ціни на парчмент цього тижня були стабільними, і потік у торговельні міста та станції обробки також стабільний. Влада додала деякі складності з документацією до процесу експорту, що спричиняє певні затримки в порту.

INDONESIA


Потік робусти в Lampung залишається високим, і всі гравці дуже агресивні на ринку. З боку арабіки доступність продовжує зменшуватися, а ціни залишаються стабільними.


BURUNDI

Сезон дощів у Бурунді все ще триває. Врожай збирають на місяць пізніше, ніж зазвичай, і, як очікується, триватиме до середини/кінця липня.

KENYA

 

Fly crop почав надходити на станції обробки з більшості регіонів, і поки що показники якості та врожайності є позитивними. Аукціони відновляться 21 червня.


Запаси арабіки на сертифікованих складах станом на 31.05.2022 – 1 060.5 тис.

Запаси робусти на сертифікованих складах станом на 30.05.2022 – 1 689.2 тис.