fbpx

Breaking News 04/08

LATIN AMERICA

 

БРАЗИЛІЯ

 

– На кінець липня врожай арабіки досяг 66% виробництва, що відповідає аналогічному періоду 2021 року, але все ще нижче середнього історичного показника в 73% за останні 5 років. Врожай конілонів (робусти) завершено приблизно на 90%, але все ще нижче 94% за той самий період у 2021 році та нижче середнього історичного показника 96%.

– Місцева консалтингова компанія Safras & Mercado повідомила, що збір врожаю пройшов добре в останній тиждень липня, оскільки посушливу погоду в регіонах вирощування кави сприйняли як вигідну для роботи. Проте очікується, що дощ має повернутися на початку серпня, і очікується зниження температури в

кавових регіонах Paraná, São Paulo та Sul de Minas.

– Бізнес у Бразилії залишається складним, оскільки деякі великі експортери вийшли з ринку набагато раніше, ніж очікувалося. Є застереження, що новий врожай надходитиме повільніше та в меншому обсязі, ніж очікувалося.

 

ПЕРУ

 

– Виробники тримаються за парчмент і не відчувають тиску щодо продажу, незважаючи на історично високі ціни та нестабільність ринку арабіки ICE. 

– Попит стабільний, однак бізнес ведеться мало через низьку доступність і високі ціни.

– Організації в регіоні Кахамарка на півночі Перу повідомили про вищі за середні показники появи цвілі та дефектів фенолу через тривалі дощі та недостатнє сушіння. У липні погодні умови покращилися, що має сприяти зниженню кількості дефектів.

– Більшість судноплавних компаній починають спостерігати затримки бронювання. Наявність контейнерів є постійною проблемою. Hapag Lloyd скасував кілька бронювань на липень без можливості перенесення через брак 20-футових контейнерів.

 

КОЛУМБІЯ

 

– Потік кави в липні та серпні мінімальний, як це зазвичай для цього періоду в Колумбії. Невелика кількість кави продається, але експортери повідомляють про обмежений міжнародний попит.

– Очікується, що основний врожай почнеться в середині вересня, але прогнозується, що обсяги впадуть на 10% порівняно з 2021 роком через сильні опади в умовах Ла-Ніна, що спостерігалися в кавових регіонах цього року.

 

ГОНДУРАС

 

– Погодні умови залишаються ідеальними для підготовки до нового врожаю, однак повідомляється про брак робочої сили для внесення добрив і обслуговування ферми в регіонах Інтібука та Комаягуа. Значно зросли витрати на оплату праці.

– Експорт за липень наразі зареєстрований на 38% нижче за аналогічний період 2021 року станом на 1 серпня. Загальний обсяг експорту кави в 2021/22 році наразі на 18% менше, ніж у попередньому кавовому році, оскільки ми вступаємо в передостанній місяць циклу збирання врожаю в Гондурасі (з вересня по жовтень).

 

AFRICA

 

РУАНДА

 

Сушільні станції залишаються дуже завантаженими, оскільки експортери продовжують готувати зелену каву на експорт. Станом на початок серпня вантажі з Руанди рухаються легко, наразі з портів не надходить жодних повідомлень про проблеми чи занепокоєння.

 

ЕФІОПІЯ

 

– У більшості регіонів, де вирощують каву, влітку випадають інтенсивні опади, що сприятливо впливає на здоров’я рослин і розвиток майбутнього врожаю, але в деяких районах пройшли сильні дощі, що призвело до повеней, що спричинило проблеми з транспортними маршрутами, оскільки дороги стали розмитими.

– Вологі кліматичні умови також призвели до труднощів із збереженням вологості зеленої кави в бажаному діапазоні.

– Попит на внутрішній ринок підвищує місцеві ціни на каву, оскільки деякі експортери все ще купують, щоб виконати залишкові обсяги для покриття контрактів.

 

ASIA

ПНГ

 

Загалом врожай був позитивним із хорошою якістю та кількістю. Незважаючи на те, що потік кави сповільнився через вибори, ми очікуємо, що він відновиться найближчими тижнями.

Прогнозується, що вже зібрано близько 70% врожаю. Очікується, що внутрішній транспорт до порту цього тижня покращиться, оскільки основна транспортна компанія відновить роботу.


ІНДОНЕЗІЯ


Арабіка: цього тижня без новин.

Робуста: фермери, які вирощують робусту, продовжують збирати врожай, незважаючи на дощі на Суматрі. У низинах Південної Суматри збирання врожаю майже закінчено. У деяких районах завершилася перша фаза цвітіння. Високогір’я Південної Суматри виходить на кінець піку врожаю в серпні. Robusta Java також вступить у пік сезону в серпні. Ми вважаємо, що 72,5% індонезійської робусти було зібрано, згідно з даними на кінець липня 2022 року. Кажуть, врожай гірший, ніж минулого року.

 

В’ЄТНАМ

 

Робуста: минулого тижня в більшості кавових регіонів Центрального високогір’я спостерігалися сильні сонячні та спекотні погодні умови. Були хороші опади в Gia Lai і Daklak, тоді як в Lam Dong і Дакнонг переважно сухо. Є лише кілька експортерів, які шукають можливості для бізнесу, але більшість експортерів не зацікавлені в продажу. Більшість із них зараз зосереджені на внутрішніх закупівлях.

 

Запаси арабіки на сертифікованих складах  695.1 тис.

Запаси робусти на сертифікованих складах – 1 704.8 тис.