fbpx

Breaking News 07/10

БРАЗИЛІЯ

 

Арабіка: пішли дощі, і цвітіння демонструє дуже хороший потенціал для наступного врожаю. Тепер погода має зробити свою роботу та підтвердити цей потенціал протягом наступних кількох місяців. Вибори, що відбулися цими вихідними, додали додаткової волатильності BRL. Пропозиції FOB зосереджені для оперативного відвантаження за зниженими цінами та створили хороші можливості для покупців. 

Конілон: Минулого тижня повідомлялося про кращий потік кави. Ринок став більш конкурентним, оскільки фермери намагалися продати після нещодавніх сильних дощів у регіонах арабіки, побоюючись, що це може спричинити певний тиск на ціни. Постачальники та експортери були дуже активними та купували, щоб покрити свої позиції щодо негайних поставок. Ціновий діапазон у бразильських реалах залишався незмінним навіть із більшою кількістю пропозицій, але різниці трохи кращі після девальвації місцевої валюти. Ринок FOB Conilon залишається незмінним, оскільки відмінності все ще неконкурентоспроможні порівняно з іншими джерелами.

 

КОЛУМБІЯ

 

Колумбії характерний низький темп бізнесу. Однак спостерігається більша доступність парчменту, особливо для південних регіонів. Цього вівторка валютний курс рішуче підвищився. Швидше за все, це було пов’язано з макроекономічною ситуацією, з якою зіштовхнувся уевсь світ. Погода тримається так, як це очікувалося в останні дні вересня, рівень опадів дуже близький до середнього історичного показника 134,5 мм. La Ñina продовжує демонструвати певну силу, але хвилюватися поки не про що.

 

В’ЄТНАМ

 

Минулого тижня тайфун «Нору» обрушився на центральний В’єтнам, про серйозні збитки не сповіщалось, і більшість кавових плантацій у безпеці. Однак у них зростає занепокоєння щодо повеней і зсувів.

 

БУРУНДІ

 

Ведеться підготовка до внесення добрив. Однак, оскільки імпорт добрив заборонений від усіх постачальників, крім одного, виник серйозний дефіцит. Місцевий постачальник FOMI наразі не може покрити національні потреби.

 

ЕФІОПІЯ

 

Згідно з новим звітом Міністерства сільського господарства США (USDA), з жовтня 2022 року по вересень 2023 року загальне виробництво кави в Ефіопії становитиме 8,25 мільйонів мішків (495 тисяч тонн). Очікується, що з них буде експортовано рекордні 4,72 мільйона мішків (283 тисячі тонн). Це трохи більше, ніж 282 тисячі тонн, експортованих минулого року за той же період. Інший звіт показує, що китайський попит на ефіопську каву значно зріс. Минулого року Китай перескочив з 33-го на 7-е місце за обсягом покупців кави в Ефіопії.

 

КЕНІЯ

 

Минулого тижня відбувся останній аукціон кавового року, на якому було виставлено 15 тисяч мішків. Ціни залишаються низькими через відсутність “апетиту” з боку експортерів і велику доступність проміжного врожаю. Середня якість посередня з великим % низьких оцінок.

 

РУАНДА

 

Жодних змін у торгівлі з минулого тижня. У всьому секторі готуються до розподілу добрив та інших сільськогосподарських засобів. Очікується, що регулятор (NAEB) почне розповсюджувати NPK серед усіх виробників кави наприкінці жовтня – на початку листопада.

 

ТАНЗАНІЯ

 

Арабіка: та сама історія на аукціоні цього тижня. Під час самого аукціону нічого не було підтверджено як проданий, хоча деякі переговори тривали після закриття аукціонів. Є деякі

ліквідність на ринку, оскільки деякі продавці знайомляться з новими рівнями цін на цей сезон. Незважаючи на те, що деякі фермери та AMCOS стримують каву в очікуванні кращих цін пізніше в сезоні, усі погляди прикуті до ринку Нью-Йорка.

Робуста: Обсяги вишневого потоку на аукціоні добігають кінця. Місцеві трейдери все ще мають певний обсяг для ліквідації, однак вони сидять на складі, чекаючи покращення цін.

 

УГАНДА

 

Врожай зібрано приблизно на 50%, а сезон у розпалі. Потік вишні на станції обробки продовжує збільшуватися, оскільки всі операції проходять на якісному рівні. Ціна на вишню залишається стабільною, незважаючи на коливання на ринку. Запаси арабіки на сертифікованих складах 417.0 тис.

 

Запаси робусти на сертифікованих складах 1 595.0 тис.