fbpx
Breaking News 07/12

Breaking News 07/12

БРАЗИЛІЯ

 

– Конілон: Дуже важкий тиждень з точки зору потоку бізнесу, оскільки продавці дуже стримані та затримують пропозиції, продаючи лише те, що вкрай необхідно для задоволення їхніх нагальних потреб.

– Продовжують з’являтися спроби спрогнозувати врожай 2023/24. Оцінки розміру врожаю варіюються від низьких 50 м до високих 60 м (60 кг) діапазону мішків залежно від аналітика.

До початку грудня розвиток культури виглядає позитивним, чому сприяють гарні опади, які прискорюють цвітіння. Точне прогнозування розміру врожаю стане легшим протягом наступних тижнів і місяців.

– З цього сезону виробники продовжують стримуватися від продажу в надії на подорожчання. 

 

КОЛУМБІЯ

 

– Такий самий сценарій для Колумбії цього тижня без значних активностей чи змін. Здається, що внутрішній ринок все ще має певну доступність. Очікується зменшення кількості дощів у першій половині місяця у всіх кавових регіонах.
– Федерація виробників кави Колумбії (FNC) повідомила про падіння виробництва на 6% у листопаді 2022 року до 1,06 млн мішків порівняно з тим самим місяцем 2021 року, посилаючись на постійні погані умови спричинені Ла-Нінья. За прогнозами, 29 місяців безперервних дощів, спричинених погодним явищем, триватимуть до початку 2023 року. Експорт за той самий порівняльний період впав на 25% до 854 000 мішків. Виробництво за попередні 12 місяців склало 11,4 млн мішків, що на 11% менше, ніж у попередньому році.

– Нинішній генеральний директор FNC Роберто Велес оголосив, що покине організацію після 7 років роботи на посаді, нібито на прохання президента Густаво П’єтро. Процес вибору його

наступника з’явиться протягом наступних кількох місяців.

 

ІНДОНЕЗІЯ

 

– Арабіка: основний врожай Суматри майже завершився, залишилося лише кілька високогірних ділянок. Після кількох тижнів майже постійних дощів погода покращилася. Попит з боку експортерів залишається високим. 

– Робуста: прибуття минулого тижня було більшим, ніж попередні тижні через вищий ринок, а також почав з’являтися fly crop. FOB-бізнес залишається низьким і тихим, місцеві вантажовідправники хочуть лише продати свої залишки, а не вести новий бізнес B2B. Дощ продовжує йти, додаючи побоювання скорочення врожаю на наступний сезон.

– Інша частина Індонезії оцінює розвиток і дозрівання основного врожаю 2023 року, який має початися в квітні. Це охопить Яву, Сулавесі, Флорес, Балі, Папуа та Калімантан. Java є головним виробником у цій групі, і перші звіти свідчать про ще один дуже складний сезон. Рясні опади відразу після цвітіння завдали значної шкоди потенційному врожаю. Очікування врожаю арабіки в 2022/23 роках за межами Суматри подібні до врожаю 2021/22 року, який був на 30-40% нижче врожаю 2020/21 року.В’ЄТНАМ

 

Робуста: за нашими оцінками, фермери зібрали близько 60% урожаю 22-23, при цьому 70-80% завершено в Gia Lai/Dak Nong і 45-50% у Daklak/Lam Dong. За винятком Gia Lai, Kon Tum, де фермери зібрали дуже позитивний врожай зі значним підвищенням врожайності порівняно з минулою культурою, багато фермерів в інших регіонах повідомляють про досить низьку врожайність. Вологі умови минулого тижня певним чином негативно вплинули на якість приблизно 15-20% вишень, зібраних у Лам Донг і Дак Нонг.

Арабіка: на півночі В’єтнаму фермери зібрали близько 80% врожаю, а ціни залишаються незмінними.

 

ГОНДУРАС

 

– Збирання врожаю затримується на два-три тижні через недавні дощі. У середніх і високогірних районах є хороша продуктивність на деревах, але більшість вишні все ще зелені. Незважаючи на повільний потік парчменту, ранні якості виходять добре з низьким відсотком пошкоджених зерен і покращеним профілем чашки. Періодичні дощі сприяли повному, рівномірному дозріванню, яке призведе до концентрованого піку врожаю. Очікується, що пік досягне кінця грудня – початку січня 2023 року.


ПЕРУ

 

– Умови для розвитку нових культур залишаються позитивними. Перше внесення добрив було завершено.

 

РУАНДА

 

– Експортери залишаються зайнятими, оскільки вони перевозять останні поставки перед святковим сезоном. Низький ринок ICE Arabica уповільнив продажі запасів, що залишилися. З огляду на високі ринкові ціни, сплачені під час збору врожаю, деякі експортери тримаються на каві, продовжуючи вести переговори про ціни з покупцями, і очікується, що певний обсяг буде перенесено на 2023 рік.

 

ЕФІОПІЯ

 

– По країні сезон у розпалі. У той час як багато низинних районів закінчили обробку, у середніх районах та у високогір’ї розпочався збір. Ціни на вишню залишаються високими в усіх регіонах.

– На заході невелика кількість експортерів або припинила, або, принаймні, скоротила закупівлю через високі місцеві ціни. Деякі виробники продовжують вимагати вищих цін і зберігають об’єми кави. Через високі ціни деякі переробники зосереджуються більше на натуральній каві, оскільки вона має нижчі витрати на переробку.

– Вартість робочої сили на 50-100% вища, ніж у 2021 році, але в деяких випадках цього високого показника все ще недостатньо для забезпечення робочою силою. Є занепокоєння, що в умовах дефіциту збирачів у полі все ще є надлишок стиглої (і перестиглої) вишні, що залишилася на деревах.

– З прикордонних регіонів Воллега та Амхара надходять повідомлення про триваючі зіткнення між повстанцями OLF (Фронт визволення Оромії) та урядовими силами, незважаючи на прогрес, досягнутий під час мирних переговорів, що відбулися в Південній Африці в листопаді.

 

УГАНДА

 

– Сезон збору врожаю на сході на завершальній стадії. Погода залишається сприятливою для гарного дозрівання з великою кількістю дощу з наближенням сухого сезону. Ціни на вишню в гірських районах дуже коливаються.

– Збирання врожаю на заході добігає кінця, а ціни на вишню залишаються майже незмінними (і трохи нижчими, ніж на сході). Очікується, що новий сезон знову почнеться в лютому в деяких частинах гірського масиву Рувензорі.

 

Запаси арабіки на сертифікованих складах – 417 287 міш.

Запаси робусти на сертифікованих складах – 1 297.5 тис.