fbpx
Breaking News 12/10

Breaking News 12/10

БРАЗИЛІЯ

 

– Бразильський інститут географії та статистики (IBGE) знизив свою оцінку врожаю 2022/23. За оцінками, врожай арабіки знизився до 33,8 млн (60 кг) мішків, що на 3,7% менше, ніж оцінка попереднього місяця, а врожай робусти (конілон) було переглянуто на 0,7% до 18,4 млн мішків.

– Широкомасштабні та більші за середні дощі в кавових регіонах зменшили занепокоєння щодо перспектив врожаю 2023/24. Відвідування ферм наприкінці року дасть більш чітку інформацію про ймовірний розмір врожаю.

– Перший тур голосування на президентських виборах, який відбувся 2 жовтня, призвів до другого туру голосування 30 жовтня між президентом Болсонару та колишнім президентом Ігнасіо Лулою да Сілвою. Ринки позитивно відреагували на те, що Лула да Сілва не отримав абсолютної більшості в першому турі, припускаючи, що він тепер

або пом’якшить свою політику, якщо він переможе, або що Болсонаро збереже президентство.

 

КОЛУМБІЯ

 

– Постійні дощі продовжують впливати на рівень виробництва: у Колумбії 26 місяців поспіль місячна кількість опадів перевищувала середній історичний показник. Оцінки виробництва на 2022 календарний рік коливаються від 11,3 до 12 мільйонів мішків. Наразі врожай 2-го семестру, пік очікується наприкінці жовтня – на початку листопада.

– Інфляція в Колумбії станом на 10 жовтня становила 11,4%, що майже в 4 рази перевищує цільовий рівень інфляції в 3%. Центральний банк Колумбії працював над тим, щоб взяти інфляцію під контроль, підвищивши процентну ставку на 825 пунктів за останні 12 місяців. Аналітики очікують принаймні ще одного підвищення ставок у 2022 році.

 

ПЕРУ

 

– Збір і переробка тривають у високогірних районах північного виробничого регіону. Дозрівання вишні було нерівномірним у деяких вищих зонах, і ці виробники очікують збирання врожаю до кінця жовтня.

– На початок жовтня цвітіння на наступний сезон було повним і рівномірним, на деяких ділянках було вже двічі. Це позитивна новина для виробництва, оскільки більшість виробників пропонують збільшити врожай. Однак незабаром знадобиться більше опадів, щоб формувались бруньки.

 

ГОНДУРАС

 

– Розвиток культури добре просувається, дозрівання вишні виглядає повним і рівномірним. Залишаються очікування щодо більш раннього та більшого врожаю, а деякі припускають концентрований врожай через рівномірне дозрівання.

– Діяльність у новому сезоні сповільнилася, оскільки нестабільність ринку продовжує стримувати покупців та експортерів від укладання договорів. 

– Тропічний шторм Джулія приніс сильні дощі на захід Гондурасу на вихідних, особливо вплинувши на райони Маркала та Белен (поблизу Коркіна). Повідомляється про масштабні пошкодження доріг та інфраструктури через раптову повінь. Наразі не повідомлялося про вплив на кавові регіони.

 

РУАНДА

 

​​– Аграрії по всій країні отримують саджанці з початком нового посівного сезону. Прагнучи омолодити ланцюжок постачання кави, деякі фермери висаджують нові дерева, а інші замінюють старі. По всій країні тривають ремонтні роботи ферм, а фермери готуються отримати від уряду розподіл добрив.

 

ЕФІОПІЯ

 

– Опади зменшилися на початку жовтня, показуючи позитивні ознаки для дозрівання вишні. Повідомляється, що збір врожаю та переробка вишні просувається добре в більшості районів вирощування.

– Конфлікт між урядом і TPLF продовжує впливати на соціально-економічний стан країни. Таким чином, ціни на пальне зросли на 20% вдруге з липня. Схоже, що мирний діалог між двома сторонами знову застопорився.

 

ІНДОНЕЗІЯ

 

– Збір врожаю на Суматрі йде повним ходом із потужними поставками по всіх областях арабіки. Є повідомлення, що врожай з провінції Ачех, що на півночі острова, може бути зменшеним через невпинні дощі. Оскільки на Суматрі немає безперервного посушливого періоду, більшість консолідаторів добре підготовлені до вологої погоди, яка може негативно вплинути на дозрівання вишні та призвести до дефектів.

– Ціни на вишню досягли історичного максимуму в 19 000 індонезійських рупій (IDR) / кг.

Однак, схоже, це не так, як очікували більшість експортерів. Ціни пропозиції пом’якшені з 8 000 до 7 200 доларів США/т FOB для кави G1. Поки що початкові зразки виглядають хорошої якості з кращими врожаями, ніж в останні роки.

 

В’ЄТНАМ

 

Більшість регіонів вирощування в центральній частині та на півночі високогір’я мають сприятливі погодні умови для прискорення дозрівання та сприяння ранньому збиранню та переробці. Цього тижня ринок робусти був тихим із обмеженим торговою активністю.

 

БУРУНДІ

 

Дорожні кордони з Руандою, які були закриті з початку пандемії коронавірусу, нарешті знову відкрили. Центральний банк (БРБ) щойно пом’якшив правила щодо валютних операцій. 

 

КЕНІЯ

 

Цього тижня відбувся перший аукціон сезону 2022/23, на якому було виставлено 14 тисяч мішків. Ціни залишаються низькими через відсутність попиту з боку експортерів і велику наявність врожаю fly crop. Пропоновані лоти посередньої якості з великим відсотком низьких оцінок. Ми очікуємо, що ліквідність і якість покращаться з середини листопада, коли почнеться комерціалізація нового врожаю.

 

ТАНЗАНІЯ

 

Обсяги арабіки на аукціоні цього тижня були невеликими, лише 200 тонн нової кави. Хороший відсоток кави було продано, хоча покупці були змушені платити велику ціну. Аукціон наступного тижня скасовано через брак обсягів.

 

УГАНДА

 

Арабіка: врожай зібрано приблизно на 60%. У той час як потік вишні з низин зменшується, він збільшується в середній і високогірній частині. Продовжує збільшуватися надходження вишні до станцій обробок. 

Робуста: Ми бачимо, як фермери збирають ранні врожаї в деяких центральних районах. 

ЗАПАСИ НА СЕРТИФІКОВАНИХ СКЛАДАХ

 

Запаси арабіки на сертифікованих складах 416.4 тис.

Запаси робусти на сертифікованих складах 1 550.2 тис.