fbpx
Breaking News 13/09

Breaking News 13/09

БРАЗИЛІЯ

 

Арабіка: тиждень був доволі коротким по причині національних святами в Бразилії та низьким активністю ринка.

Конілон: Тиждень був спокійним, незважаючи на мітинг у Лондоні. Продавці підвищили свої ціни в бразильських реалах і зберегли різницю протягом тижня. Бізнес, про який повідомляється на спотовому ринку, в основному призначений для мультикомпаній та експортерів, які покривають короткі позиції, тоді як внутрішні галузі продовжують купувати для поставок у листопаді та грудні.


КОЛУМБІЯ

 

Потік зерна потрохи прискорюється, і основний врожай має бути в розпалі до жовтня. Ми продовжуємо очікувати врожай, який поширюватиметься з вересня по грудень, без помітних піків. 

 

ІНДОНЕЗІЯ

 

Робуста: Збір врожаю в Індонезії майже завершено, залишилось зібрати лише 5-8%. Fly crop буде готовий до збору в грудні, але не у значній кількості. Дощі йшли протягом тижня, викликаючи побоювання скорочення виробництва в наступному сезоні.

 

ПНГ

 

У неділю, 11 вересня, стався землетрус силою 7,7 за шкалою Ріхтера з епіцентром у східних нагір’ях. Повний масштаб руйнувань не відомий наразі. Основне занепокоєння – це дороги, і нам доведеться чекати офіційних звітів найближчими днями. Основний збір врожаю завершено приблизно на 90% і підходить до завершення. Є новини про гарне цвітіння для потенційного врожаю “fly crop” і хороші ознаки для наступного сезону.

 

В’ЄТНАМ

 

Протягом останніх двох тижнів у кількох регіонах йшли сильні опади, особливо в місті Далат, де дощ із високогір’я Лам Донг спричинив сильну повінь у місті. Опади були особливо сприятливими для кави, оскільки фермерам тепер не потрібно зрошувати під час останнього циклу внесення добрив. Фермери в Gia Lai почали збирати вишню дуже раннього терміну дозрівання. Деякі фермери в області вже зібрали кілька тонн вишні. Ми очікуємо більшої швидкості збору врожаю, коли буде сонячно. На місцевому ринку залишилися дуже обмежені запаси Робусти. Новий врожай наближається, і фермерам немає причин тримати каву, поки ринкова ціна на високому рівні. 

 

ЕФІОПІЯ

 

Торги цього тижня були більш пасивними, оскільки ринок терміналів у Нью-Йорку зупинився. Надходження з країни покращуються як за якістю, так і за кількістю. Ми помічаємо кращу якість надходжень, особливо для Djimmah Grade 5. Невелику кількості вишні почали збирати в низинах Бенчі Маджі та Бебека. У регіоні Теппі ми очікуємо, що жнива почнуться через 2 тижні. За попередніми даними, очікується, що врожай у цих 3 областях буде більшим, ніж у 2021 році. Інші регіони, такі як Лімму, також демонструють обнадійливі ознаки щодо розміру врожаю. Проте збирання врожаю там очікується не раніше середини жовтня. Інші новини: Ефіопія відкрила банківський сектор для іноземних інвесторів. Повні наслідки ще належить з’ясувати, але вплив може бути значним, оскільки більшість вантажовідправників увійшли в сектор кави, щоб забезпечити форекс. Лібералізація банківського сектора зробить форекс більш доступним.

 

КЕНІЯ

 

Верховний суд визнав Вільяма Руто переможцем президентських виборів. Збір fly crop майже завершено, близько 50% обсягу вже реалізовано. Зростає занепокоєння щодо розміру основного врожаю 2022-23 років (врожай від жовтня і далі), на який негативно вплинула суха погода в 1 кварталі 22 року. 

 

РУАНДА

 

За останні два тижні в північних і західних регіонах країни випало трохи більше середньобагаторічної норми опадів. Тим часом на решті території країни також очікуються опади. Ці нещодавні дощі підтримали цвітіння по всій країні і навіть викликав невеликий врожай fly crop у певних районах у західному окрузі Ньямашеке. 

 

ТАНЗАНІЯ

 

Арабіка: аукціон арабіки прийшов і пішов. Хороша новина полягає в тому, що якість основних сортів була хорошою. Погана новина полягає в тому, що резервні ціни, встановлені продавцями, були набагато вищими, ніж будь-який покупець був готовий заплатити. 85% кави було передано, і з 15% проданої кави низького сорту було 10%, а основного сорту – 5%. Загалом аукціон розчарував і покупців, які йшли без кави, і продавців, які йшли без грошей.

Робуста: потік вишні через аукціон сповільнюється, оскільки ми потроху наближаємося до кінця збору врожаю. Зараз багато кави в руках місцевих торгівців, які спекулюють на цінах. Ми бачимо невелику нестачу в наявності контейнерів, тому опціональні лінії судноплавства є гарною ідеєю, щоб уникнути затримок.

 

Запаси арабіки на сертифікованих складах – 602.7 тис.

Запаси робусти на сертифікованих складах  – 1 519.5 тис.