fbpx

Breaking News 21/06

БРАЗИЛІЯ

Дощі залишаються трохи нижче норми, без істотних змін у прогнозі. Темп збору врожаю становить 67,4% для Conilon і 29,2% для Arabica.

ПНГ

Парчмент продовжує надходити, але закупівля вишні є пасивною, оскільки виробники більше зосереджуються на домашній обробці. Якість нормальна, а місцеві ціни залишаються переважно незмінними.

В’ЄТНАМ

 

Сільськогосподарські звіти вказують на трохи менший врожай цього року робусти та арабіки, остання поза циклом, тому це цілком очікувано.

ІНДОНЕЗІЯ

 

​​Ціна на вишні арабіки на Яві різко зросли і досягла історичних максимумів, які востаннє бачили кілька років тому. 

 

РУАНДА

 

Потоки кави продовжують знижуватися. Цього тижня в Kigali проходить зустріч глав урядів Співдружності (CHOGM), тому в країні перебуває багато VIP-персон та глав іноземних держав. Протягом тижня було оголошено про перекриття доріг, тому очікуються тимчасові проблеми з логістикою.

 

ЕФІОПІЯ

 

Мінімальні ціни, встановлені урядом, зросли цього тижня, як і пропозиції вантажоперевізників, що робить диференціали дуже жорсткими для комерційних сортів. Мита кава все ще пропонується з великими націнками, щоб компенсувати високу ціну на вишню. Інфляція становить близько 35%, а продукти харчування – 43% на рік.

 

УГАНДА

 

Сезон робусти в Уганді досягає піку з хорошими прибуттями в Кампалу. Погодні умови в країні більш сухі, що полегшує сушіння та торгівлю. Диференціал купівлі нестабільний через зміни на лондонському ринку та обмінного курсу USD:UGX.

Ми очікуємо ще 4 тижні активних закупівель. З наближенням до піку сезону, ми бачимо, що якість кави покращується. 

 

ТАНЗАНІЯ

 

Сезон робусти офіційно відкрився 1 червня, але потік дещо затримується через логістичні проблеми та невизначеність щодо нових правил. Є ознаки того, що незабаром може бути представлена нова система аукціону робусти. Обсяги арабіки для майбутнього врожаю очікуються на 13% нижчими від попереднього врожаю. Частково це пов’язано з циклами сільськогосподарських культур. Холодна погода також затримує початковий потік кави в південних районах. Північні регіони ще не почали збирання врожаю.

Запаси арабіки на сертифікованих складах 991.7 тис.

Запаси робусти на сертифікованих складах  1 724.5 тис.

Прогнози та оцінки:

Серед факторів, які можуть впливати на ринок найближчими днями – погодні умови в Бразилії, і
курсові зміни латам-валют. Останній фактор із вказаних – тісно пов’язаний із глобальним становищем
на фінансових ринках, які переживають тривожний період. За таких умов долар дорожчає, що тисне на
ціни сировини. Крім того, боротьба з інфляцією, яку змушені розпочати центробанки, майже
невідворотно спричинить уповільнення економік, і рецесію, що неодмінно позначиться на глобальному
попиті. І це також є фактором, який може обвалити ціни, тому хеджерам потрібно уважно слідкувати за
змінами, і готуватись до вказаних сценаріїв.