fbpx

Breaking News 21/07

БРАЗИЛІЯ

– Місцева консалтингова компанія Safras & Mercado повідомила, що до 12 липня було зібрано 59% очікуваного врожаю в сезоні 2022/23 рр., порівняно з 48% минулого тижня. Це падіння порівняно з аналогічним періодом 2021 року, яке було зафіксовано на 62%, а також історичне середнє значення за п’ять років на 65%. Зібраний врожай арабіки наразі становить 50% від очікуваного врожаю, порівняно з 49% у попередній період, але нижче середнього показника за п’ять років у 56%. Для Conilon (робуста) збір врожаю склав 75% від очікуваного, що нижче порівняно з 82% за попередній період і значно нижче середнього п’ятирічного показника (87%). Затримку пояснюють пізнім дозріванням вишні, а також відсутністю робочої сили.

 

ПЕРУ

 

– Зниження виробництва в комплексі із затримкою збору врожаю через тривалу вологу погоду та збільшення присутності колумбійських покупців на внутрішньому ринку підняли ціни на парчмент до історичного рівня. Потік кави збільшився, однак більша частина її обсягу продається до того, як покине ферму, а організації виробників і посередники їздять на поле, щоб купувати безпосередньо у фермерів.

– Багато експортерів вийшли з ринку для нового бізнесу, оскільки вони зосереджуються на виконанні існуючих контрактів. Попит відчувається, однак пропозиції важко отримати, особливо для кави, сертифікованої RA, і очікування покупців значно нижчі за поточний рівень місцевого ринку.

– Ліквідність стає проблемою, оскільки кредитні лінії висихають швидше, ніж очікувалося, що призводить до втрачених можливостей покриття та збільшення ризику несвоєчасної доставки або дефолту.

– Повідомлялося, що контейнери з кавою були викрадені під час транспортування до переробних заводів у двох окремих інцидентах за останні два тижні.

– Дефіцит контейнерів починає впливати на відправлення з північного Перу (Паїта), і бронювання скасовуються в останню хвилину без можливості переміщення через відсутність обладнання. Особливо постраждав Hapag-Lloyd.

 

КОЛУМБІЯ

 

– Разом з більшістю латиноамериканських валют, колумбійський песо (COP) сильно знецінився по відношенню до долара США, причому 12 липня COP досяг історичного максимуму вище 4600 USD/COP. Це знецінення пояснюється глобальними макроекономічними умовами разом із занепокоєнням іноземних інвесторів щодо невизначеності економічних планів новообраного президента Колумбії. Однак цього знецінення було недостатньо, щоб компенсувати падіння ринку арабіки ICE, тому відмінності залишаються стабільними.

– Робоча сила залишається найбільшою статтею витрат для власників ферм, зросла приблизно на 15% порівняно з минулим роком. Навіть за вищих ставок робоча сили залишається дефіцитом.
ГОНДУРАС

 

– Наразі позитивні очікування щодо майбутнього врожаю, після відмінного цвітіння та ідеальних погодних умов. Очікуване падіння виробництва в 2021/22 роках коливається від 20 до 25%, однак очікується, що це буде відновлено в наступному сезоні.

– Експорт за поточний місяць був зареєстрований на 80% нижче за аналогічний період 2021 року станом на 14 липня. Обсяги зросли в червні, який був другим за величиною місяцем поточного кавового року, експортувавши 677 264 мішки (60 кг). Це може свідчити про поступове покращення логістики, однак у липні обсяги знову різко впали. Незважаючи на те, що червень був одним із найсильніших експортних місяців, він все одно відставав від аналогічного періоду 2021 року на 13%.

 

РУАНДА

 

– У той час як експортери зосереджені на  експорті, сфера зміщується в бік обслуговування ферм. Багато станцій обробки створили розплідники для забезпечення саджанцями та розширення господарства та заміни старих дерев. Польовий персонал працює зі своїми фермерами, щоб підготувати їх до посіву у вересні, коли почнеться сезон дощів.

ЕФІОПІЯ

– Постійні дощі продовжують створювати проблеми для переміщення запасів із внутрішніх районів, оскільки мережа доріг стає бруднішою та важчою для проходу. Внаслідок збільшення кількості дощів вміст вологи в зеленій каві в деяких випадках виявляється вищим за середній (11,5%).

– Протягом останніх тижнів виробники були зайняті поданням заявок на свої лоти на цьогорічний аукціон Ethiopia Cup of Excellence. У цьому сезоні взяли участь 848 дрібних власників, які змагалися за вихід до фінальних 40 місць. Цього року 35% із 40 найкращих лотів походять із регіону Сідама, 25% — із Іргачеффе, 27% — із Ґуджі та Західного Арсі, а решта — із районів Джімма та Східна Веллега. Конкуренція сприймається дуже позитивно серед спільнот. Цьогорічний аукціон має відбутися цього серпня.

– Експортні потоки зросли порівняно з попередніми тижнями, але залишаються нижче рівня 2021 року. Це все ще пов’язано в основному з матеріально-технічними обмеженнями, оскільки час подачі експортних контейнерів все ще становить приблизно 3 тижні.

В’ЄТНАМ

 

​​Робуста: більшість регіонів вирощування кави в центральній частині високогір’я продовжують мати сприятливі тривалі та проливні дощі для підтримки другого етапу внесення добрив. Аграрії успішно внесли другий цикл синтетичних добрив у поєднанні з органічними. Диференціал FOB рухається в протилежному напрямку до лондонського ринку. Фермери відмовляються продавати свою каву, а експортери намагаються відстояти свою позицію.

 

ТАНЗАНІЯ

Арабіка: немає істотних змін порівняно з минулим тижнем щодо врожаю та потоку. Зниження цін у Нью-Йорку насправді не передається на місцях, а це означає, що диференціали наразі зміцнюються.

Робуста: аукціони продовжуються з відносно високими показниками розпродажів. Волатильність викликає у всіх трохи божевілля, оскільки ціни на каву різко зростають. Мінімальна ціна, встановлена на аукціоні, здається, виконує свою роль для фермерів, але нереалістична для покупців, якщо очікування Лондона чи Diff не зміняться.

 

Запаси арабіки на сертифікованих складах – 727.2 тис.

 

Запаси рообусти на сертифікованих складах – 1 785.5 тис.