fbpx
Breaking News 22 / 09

Breaking News 22 / 09

БРАЗИЛІЯ

 

 • Арабіка: Загалом, дуже спокійний тиждень із низькими обсягами торгів. Погода в центрі уваги: кількість опадів у першій половині вересня в регіонах арабіки становить близько 10 мм. До кінця цього місяця очікується більша кількість дощів.
 • Конілон: Потік на ринку залишається спокійним і стабільним. Було повідомлено про дуже малу кількість торгів, в основному внутрішній ринок. Виробники тримають стабільні ціни без будь-якої очевидної потреби продавати та все ще сподіваються на вищі ціни в BRL.
 • Бразильський інститут географії та статистики (IBGE) нещодавно оприлюднив нову оцінку бразильського виробництва кави в 53,7 млн (60 кг) мішків, що на 0,9% більше, ніж у серпні, і на 9,6% у порівнянні з 2021 роком. Зростання порівняно з минулим місяцем пов’язане в силу більшого прогнозу для конілону (робуст). 

ІНДОНЕЗІЯ

 

 • Збір врожаю на Яві завершився, а сильні дощі по всьому острову вказують на можливий ранній початок збору врожаю 2023 року з рясним цвітінням у всіх регіонах. Збір основного врожаю на Суматрі розпочався, але тривалі дощі створюють певні труднощі для виробників і уповільнюють дозрівання врожаю. Ми бачимо збільшення пропозицій від фермерів у Північній Суматрі, Аче та Мандхелінгу, хоча якість все ще низька. Очікується, що врожай буде більшим, ніж у попередньому році, приблизно на 20%, причому основна частина обсягів припаде на жовтень і листопад.

ПНГ

 

 • Збір врожаю добігає свого закінчення. Сезон дощів починається пізно (за прогнозами, дощі почнуться лише найближчими тижнями). Землетрус, який стався на Східному нагір’ї на початку вересня, не завдав значних збитків інфраструктурі в цьому районі.

В’ЄТНАМ

 

 • Погода продовжує бути сприятливою для кави з достатньою кількістю дощу вночі, змішаного з сонячними умовами вдень. Підбадьорені нинішніми високими цінами, фермери прискорюють збір врожаю та збирають ранньостиглі вишні в центральних високогір’ях.

ПЕРУ

 

 • Збір врожаю триває у високогірних зонах. Ціни на парчмент залишаються високими та стабільними, особливо в північній частині Кахамарки. Повідомлялося, що під час останнього зростання ринку ICE Arabica було випущено великий обсяг кави, що зберігається на рівні ферми. Врожай за попередніми оцінками зібрано на 70%.
 • Експортна логістика залишається складною. Бронювання продовжують згортатися та скасовуватися, що створює тиск на ліквідність. Відсутність контейнерів впливає на всі судноплавні лінії.

КОЛУМБІЯ

 

 • Сонячна пауза після дощів сприяла гарному цвітінню врожаю мітаки наступного року. Ця позитивна ознака свідчить про те, що врожай може бути таким самим, як у 2022 році. Очікується, що дощі повернуться наприкінці вересня.

ГОНДУРАС

 

 • Попит на новий врожай сповільнився, оскільки пропоновані диференціали залишаються стабільними, а покупці вирішують чекати в надії, що ціни зменшаться з наближенням збору врожаю. 
 • Протягом останніх двох тижнів спостерігалася сприятлива погода для розвитку врожаю з невеликами опадами. Звіти свідчать про більш ранній збір врожаю та очікувані обсяги залишаються позитивними. Наразі проводяться виїзди на ферми для визначення потенційних об’ємів врожаю.

РУАНДА 

 

 • Експорт із країни розвивається, але на початку вересня значних покращень у судноплавних лініях немає. Залишаються проблеми з отриманням місця для суден і наявності 20-футових контейнерів на всіх судноплавних лініях. 
 • Фермери зосереджені на обслуговуванні ферми, а дощі продовжують випадати в достатній кількості. Більшість фермерів в очікуванні добрив.

ЕФІОПІЯ

 

 • У деяких західних районах, таких як Бенч-Маджі, Каффа, Тепі, Гамбелла та Джимма, розпочато інтенсивний збір врожаю 2022/23. Згідно з повідомленнями, мита обробка розпочнеться в середині-кінці вересня.
 • Нещодавно уряд Ефіопії виявив зацікавленість у відкритті банківського сектора для іноземних фінансових компаній. Історично склалося так, що цей сектор доступний лише для вітчизняних підприємств, які повністю належать Ефіопії.