fbpx

Breaking News 22.09

БРАЗИЛІЯ


– IBGE (Бразильський національний інститут статистики) переглянув прогнози врожаю 2021/22 р. і спрогнозував що врожай на 21,2% менше, ніж у попередньому році. Це зумовлено падінням виробництва арабіки. Загальний рівень виробництва залишається дещо невизначеним, і протягом наступних п’яти тижнів буде потрібно більше дощів, щоб забезпечити гарне цвітіння врожаю арабіки.

КОЛУМБІЯ

– Основний врожай розпочався у центральних регіонах Caldas, Risaralda, Quindio,

та Antioquia, гарний потік прогнозується до середини жовтня. Продовжується дощова погода, що має вплив на цвітіння врожаю 1 -го семестру 2022 року. 

– Повідомляється, що зараз 35% населення повністю вакциновані проти Covid-19, та мають бажання досягти мети – вакцинувати 55% населення до кінця року. 

ПЕРУ

– За попередніми оцінками, збір врожаю завершено більш ніж на 90%.

– Попередня статистика експорту за січень -липень 2021 року показує зменшення на 13,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року, згідно з даними Національної ради з питань кави (JNC). Зниження пов’язане з нестачею місця для суден в портах та збільшенням витрат на перевезення у всьому логістичному ланцюжку.

– Незважаючи на повільний початок експортного сезону, очікується, що загальне виробництво та експорт зростуть до 10% у порівнянні з 2020 роком.

– Експортна логістика залишається складною. Загалом, вже відбувається бронювання на листопад місяць. Ось – ось розпочнеться сезон доставки свіжих фруктів, що сприятиме затримкам.

ГОНДУРАС

– Звіти про розвиток сільськогосподарських культур є оптимістичними: деякі райони очікують розпочати збирання врожаю раніше, ніж зазвичай.

– Попит у новому сезоні стабільний, насамперед на сертифіковану каву. Диференціали дещо пом’якшуються, і з наближенням до початку сезону на ринку можна знайти більш широкий діапазон цін.

– Експорт у вересні, останньому місяці циклу збору врожаю, відставав менше ніж на 2% від показника за той самий період у 2019/20 році станом на понеділок 20 -го. Хоча навряд чи досягне 145% зростання, яке спостерігалося у серпні (за той самий період у 2019/20 роках), експорт за поточний місяць перевищить той, що був у вересні 2020 року.

НІКАРАГУА

– Регулярні дощі у кавових регіонах, наповнюють оптимізмом, щодо якості врожаю, з мінімальною кількістю хвороб або пошкодження комахами.

– Вишня в низинних районах починає дозрівати, а збір врожаю розпочнеться у першій половині жовтня.

– Кампанія вакцинації проти Covid-19, нарешті, просувається, і уряд оголосив про плани введення 800 000 доз до кінця місяця, а також про ціль до вакцинації 2 млн громадян до кінця жовтня.

РУАНДА

– По всій країні йдуть дощі. У польових умовах, фермери чекають, поки розпочнеться програма розповсюдження добрив від уряду.

– CEPAR, Асоціація експортерів та переробників кави Руанди, з 2021 року 30 вересня проводитиме онлайн – аукціон, на якому демонструватиметься найкраща кава Руанди. Аукціон є першим у своєму роді, і є сподівання що це стане щорічною подією, яка сприятиме збільшенню рівня прозорості збуту кави Руанди.

УГАНДА

– Експорт у серпні склав 700 990 мішків за даними Угандійського управління з розвитку кави (UCDA), це на 35% більше, ніж за той самий місяць минулого року. 90% експорту припадає на робусту. 

ЕФІОПІЯ

– Вересень – місяць ефіопського нового року. Експортери наполегливо намагаються продати останні із наявних запасів і перейти до повної зосередженості на підготовці до врожаю 2022 року.

– Деякі частини західних і низинних регіонів на півдні спостерігали за першими зборами врожаю. Більшість малих і середніх висот почнуть збирати врожай протягом наступних 2-3 тижнів.

– Уряд Ефіопії звільнив кавовий сектор від заморожування кредитів під заставу, запроваджених центральним банком минулого місяця. Це дуже корисно, оскільки дозволяє експортерам та постачальникам інвестувати у сектор переробки кави та забезпечує більший оборотний капітал для закупівлі вишні.

– Конфлікт на півночі триває і витіснив цілі громади з регіону Амхара, що межує з Тіграєм.

 

ЗАПАСИ АРАБІКИ НА СЕРТИФІКОВАНИХ СКЛАДАХ

 

163.7 тис.


ЗАПАСИ РОБУСТИ НА СЕРТИФІКОВАНИХ СКЛАДАХ

2 148.5 тис.