fbpx

Breaking news 23.06

🗞Що чекати від Колумбії? 

🗞Скорочення експорту кави з Бразилії

🗞 Вибори в Ефіопії

 

Breaking News кавового ринку ⬇️

🇨🇴 Colombia

 

📍 Транспортування кави по сьогоднішній день є слабким  місцем через блокування доріг. Через постійні протести, перекриття доріг та логістичні проблеми обсяг експорту кави в травні впав на 52% порівняно з аналогічним періодом 2020 року: з 894 000 мішків (60 кг) до 427 000 мішків. Однак експорт на сьогоднішній день (з січня по травень 2021 р.) збільшився на 7% порівняно з 2020 роком (з 4,63 млн. мішків до 4,94 млн. мішків).

📍 Через більший обсяг експорту кави, який перенаправлено до портів Картахена та Санта-Марта, час очікування розвантаження в портах збільшився з двох днів (стандартний) до 10 днів. Це стримує далекобійників від перевезення вантажів до портів.

📍 Кава накопичується на складах. Врожай на Півдні досягає свого піку. Через невизначеність щодо термінів експорту, станції обробки вирішили тримати каву в пачменті, щоб уникнути проблем із якістю.

📍 З лютого Колумбія зробила 12,9 млн щеплень проти Covid-19. В даний час вони вакцинують усіх людей старше 60 років, людей із сприятливим до хвороби станом здоров’я, вчителів та військовослужбовців.

 

🇧🇷 Brazil

 

📍 Дощі повернулися в кавові регіони, зменшуючи занепокоєння щодо впливу сухої погоди в подальшому.

📍 За даними CECAFE, асоціації експортерів кави, експорт в травні скоротився на 20%, склавши 2,34 млн. мішків порівняно з тим же місяцем 2020 року. Основна причина такого зниження пов’язана з дефіцитом контейнерів, який стримував відвантаження протягом останніх тижнів. Експорт арабіки впав на 16% – до 2,05 млн. мішків, тоді як конілони (робуста) впали на 40% – до 287627 мішків.

 

🇭🇳 Honduras

 

📍 Дефіцит експорту між поточними обсягами врожаю порівняно з 2019/20 рр. продовжує зменшуватися, впавши з 9% до 7% за останні два тижні. Натомість залишкові поставки в червні перевершують обсяги експорту за той самий період у 2019/20, і сподівання залишаються на липень, як сильний місяць для експорту кави.

📍 Зареєстровані продажі та середня експортна ціна врожаю 2020/21 перевищили рівень

2019/20, збільшившись на 9% та 19% відповідно станом на 11 червня.

 

🇷🇼 Rwanda

 

📍 Збір врожаю іде на спад. Очікується, що ягоди з мийних станцій залишаться доступними для купівлі протягом ще одного тижня. За підрахунками, загальне виробництво ягід на 2021 рік в Руанді складе близько 1,25 млн. мішків.

 

🇺🇬 Uganda

 

📍 Збільшення кількості випадків Covid-19 призвело до відновлення обмежень на пересування. Пересування між районами не дозволяється для приватних транспортних засобів, але товари (кава в тому числі) можуть транспортуватись.

📍 Оптимізму додає прогноз щодо розміру врожаю зі східних регіонів (збір врожаю серпень / вересень), оскільки період цвітіння був дуже хорошим.

📍 Натомість на заході збір врожаю вже розпочато (що є доволі рано), і обсяги врожаю зростають. Ціни відзначаються гарною конкурентоспроможністю.

 

🇪🇹 Ethiopia

 

📍 Увесь фокус країни на виборах, котрі відбулись цього понеділка 21.06

📍 Деякі експортери повідомляють про зменшення доступної митої кави, а ті, у кого є у запасі, сподіваються продати за високими цінами.

📍 На більшій частині країни нещодавно випали дощі, які можуть вплинути на якість кави, та рівень вологи зерна.

📍 Своєчасне бронювання та доступність контейнерів значно покращились завдяки транспортній лінії CMA CGM. 

В свою чергу компанія – перевізник Maersk не приймає нових букінгів через повні судна; Проте за останні тижні доступність контейнерів покращилася.

📍 Пандемія Covid-19 майже забута багатьма людьми, оскільки вся їх увага прикута до виборів.

 

🚛​ Запаси арабіки на сертифікованих складах  станом на 22.6.2021 зросли на 5 790 міш. до 2 168.5 тис. 

🚛 Запаси робусти на сертифікованих складах станом на 22.6.2021 скоротилися на 1 167 міш. до 2 544.8 тис.