fbpx
Breaking News 23/12

Breaking News 23/12

БРАЗИЛІЯ

 

Арабіка: згідно зі звітом Cecafe за листопад, було відвантажено 3,29 мільйона мішків кави арабіки (найбільший місяць у 2022 році), а річний експорт склав 31,18 мільйона мішків. Топ-5 напрямків із січня по листопад: США, Німеччина, Італія, Бельгія та Японія. Цікаво відзначити, що 6-м пунктом призначення бразильської арабіки була Колумбія з 876 000 мішків. Відповідно до 4-го дослідження врожаю кави 2022 року, оприлюдненого сьогодні Національною компанією з постачання, бразильське виробництво має сягнути 50,920 млн мішків, що на 6,7% перевищує врожай 2021 року. Офіційні свята майже на порозі, але, здається, ринок у відпустці вже пару тижнів. Номінально дорогі ціни не тільки для внутрішнього ринку, а й для прайс-листів FOB. Погода в регіонах вирощування кави виглядає сприятливою.

Conilon: Згідно зі звітом Cecafe за листопад, було відвантажено 98 995 тисяч мішків кави Conilon (найменший місяць у 2022 році), а річний експорт склав 1,43 мільйона мішків. Топ-5 напрямків із січня по листопад: Колумбія, Іспанія, Аргентина, США та Чилі. Бізнес-потік повільний, виробники стримують пропозиції та сподіваються на кращі ціни.


ГОНДУРАС

 

– Збір урожаю йде на територіях виробництва суто високорослих культур (SHG), і потік парчменту зростає. Переривчасті, розсіяні дощі тривають по всім регіонам, хоча це не впливає на врожай. Очікування щодо якості в новому сезоні є позитивними, оскільки ранні поставки добре завершуються з мінімальними фізичними дефектами.

– Міжнародний попит FOB продовжує повільно зростати. Ціновий тиск через попередній низький попит і обмежені форвардні продажі змусив знизити диференціали. Очікується, що диференціали продовжуватимуть пом’якшуватися в міру збирання врожаю.

– Експорт у сезоні 2022/23 (жовтень-вересень) наразі зареєстрований у кількості 210 422 мішків, прибл. На 51% менше, ніж за аналогічний період 2021/22. Станом на 16 грудня зростання експорту оцінюється в 3,8%.

 

ПЕРУ

 

– Обсяг експорту з квітня до середини грудня оцінюється в 2,59 млн мішків. Експорт за січень-березень включно зареєстровано на рівні 1,13 млн мішків, тобто станом на 15 грудня прогнозований загальний обсяг експорту за 2022 рік становить 3,72 млн мішків.

– За даними Національної ради з питань кави Перу (JNC), до кінця 2022 року виробництво сягне приблизно 4,13 млн мішків, що на 9% нижче 2021 року. JNC пояснює падіння виробництва несприятливими погодними умовами та старінням дерев.

– Імпічмент і подальший арешт екс-президента Педро Кастільо 7 грудня спричинили бурхливі протести та блокування доріг по всій країні, які відкидають його затримання та закликають до негайних виборів. Віце-президент Кастільо, Діна Болуарте, склала присягу як перша жінка-президент Перу незабаром після імпічменту. Остаточні поставки, ймовірно, будуть відкладені через ризики безпеки та блокпости на шляху до порту. Конгрес обговорює можливість перенесення виборів, спочатку запланованих на 2026 рік.

 

РУАНДА

 

По всій країні стабільно йдуть сильні опади. На порозі святкового сезону виробники починають підготовку до наступного врожаю, який, як очікується, розпочнеться до кінця лютого.

 

ЕФІОПІЯ

 

– У зв’язку з вищими витратами на виробництво, вважається, що цього сезону обсяги митої кави значно скоротяться, потенційно до 30% порівняно з минулим сезоном. Крім того, через високі витрати на виробництво, а також високий обсяг виробництва, виробники приділяють підвищену увагу виробництву 1 сорту та спешелті сортів;

  • Фермерські ціни на вишню досягають безпрецедентних розмірі і не мають комерційного сенсу. Вишню купують у Іргачеффе та Гуджі на півночі від 70 бир/кг (еквівалент 3,67 дол. США/фунт). Через високі ціни більшість станцій обробок не працюють на повну потужність, і багато з них відкриваються лише тимчасово, щоб покрити свої найважливіші зобов’язання;

– Після запровадження процесу врегулювання між TPLF та урядом Ефіопії в листопаді основні райони вирощування кави залишаються мирними, де збір, обробка та транспортування здійснюються без збоїв.

 

УГАНДА

 

– Сезон збору врожаю на заході майже завершено, а діяльність на сході згортається, навіть якщо на найвищих ділянках ще залишилося дозріти вишні. Погода залишається сприятливою для гарного дозрівання, з великою кількістю дощів, а сухий сезон очікується в середині січня.

– Управління розвитку кави Уганди повідомило, що грудневий експорт склав 447 162 мішки, з яких 18,4% становила арабіка. Цей обсяг і його вартість зменшилися на 15% і 10% відповідно порівняно з тим самим періодом 2021 року. За 12 місяців до листопада 2022 року загальний експорт кави з Уганди становив приблизно 5,78 млн мішків, що на 14% менше порівняно з попереднім 12-місячним періодом;

– Робуста: Ніяких змін в історії Робусти. Потік у першій половині грудня був кращим, ніж у листопаді, але все ще значно нижчий за попередні сезони;

– Місцеві ціни трейдерів і експортерів продовжують перебувати у вузькому діапазоні.ІНДОНЕЗІЯ

 

– Збір основного врожаю на Суматрі сповільнився в грудні, і очікується, що більшість збору закінчиться раніше, ніж очікувалося. Погодна картина Ла-Нінья, що спричиняє підвищення температури океану навколо архіпелагу Південно-Східної Азії (Індонезія, Малайзія, Сінгапур і В’єтнам), створює умови, вологіші за середні, і особливо впливає на врожай кави в Індонезії та В’єтнамі.

– Вплив періоду тривалої вологої погоди може спричинити менш постійне цвітіння і збільшенням проблем із сушінням кави. 

 

ТАНЗАНІЯ

 

Останній аукціон цього року відбувся 15 грудня з дуже скромним обсягом кави. Здається, цього року більша частина акцій стосується прямого експорту (DE), і всі були зайняті купівлею кави на полі. 

 

В’ЄТНАМ

 

Минулого тижня погода була сприятливою для збирання та сушіння. Митні дані показують, що в листопаді було експортовано 2,15 млн мішків (включаючи оброблену каву та 59 тис. мішків арабіки).

Арабіка: Фермери зібрали близько 85-90% урожаю, і його наявність дуже обмежена.

Робуста: фермери в Gia Lai/Kon Tum і більшій частині Dak Nong закінчили збір врожаю.

За нашими оцінками, на кінець минулого тижня зібрано 75-80% врожаю. Бізнес був спокійним, місцеві експортери зосереджувалися переважно на виконанні своїх зобов’язань, але неохоче збільшували обсяги продажів.

Залишки арабіки на сертифікованих складах: 788.3 тис. мішків

Залишки робусти на сертифікованих складах: 1 088.8 тис. мішків