fbpx

Breaking News 25/11

БРАЗИЛІЯ

 

«Semana Internacional do Café – SIC» відбулася в Belo Horizonte. На заході проводяться технічні майстер-класи з приготування, обсмажування та дегустації еспресо, лекції про бізнес-тенденції, вирощування та переробку кави, а також змагання бариста та бізнес-круглі столи. Під час заходу вручають нагороду «Кава року». У виданні 2022 року було представлено понад 500 зразків із 32 різних регіонів у категоріях «Арабіка» та «Конілон». Присутня на ярмарку публіка також внесла свій внесок у кінцевий результат і наосліп спробувала зразки, щоб проголосувати за свої улюблені зразки.


Арабіка: На рівні ферми немає ліквідності, що вплинуло на доступність пропозицій FOB у короткостроковій перспективі. Погода також сприяє цьому, минулого тижня не було повідомлено про погані події. Поставки йдуть незважаючи на чутки, що можливі страйки можуть бути організовані незадоволеною стороною, яка програла вибори.


Конілон: Ще один повільний і короткий тиждень через національне свято минулого вівторка. Продавці знайшли підтримку в цінах і стримують пропозиції, незважаючи на рух ф’ючерсів і валюти. З наближенням кінця року обсяги пропозиції, як правило, зменшуються, і фермери продають лише те, що вкрай необхідно для задоволення їхніх нагальних потреб. 

 

КОЛУМБІЯ

 

– Врожай 2-го півріччя продовжується у високогірних районах, які збираються з середини листопада. Залежно від врожайності збирання врожаю продовжиться до другої половини грудня або першої половини січня 2023 року. Збір врожаю 1-го семестру нового року очікується в квітні.

– Інститут гідрології, метеорології та досліджень навколишнього середовища Колумбії (IDEAM) прогнозує, що дощі, спричинені тривалою погодою Ла-Ніна, можуть тривати в перші місяці 2023 року. Це викликає занепокоєння щодо цвітіння врожаю 2-го семестру, якому буде потрібне сонце та суха погода протягом тижнів до квітня.

– Експортери все ще відзначають зниження попиту з боку міжнародних покупців, що свідчить про те, що більшість потреб уже покрито в першому та другому кварталах. Буенавентура залишається найменш перевантаженим портом порівняно з Санта-Мартою та Картахеною. Повідомляється, що кількість бронювань зменшується, оскільки глобальна ситуація з логістикою починає зменшуватися.

– Повідомляється, що навіть за вищих витрат на добрива вищі вихідні ціни спонукають фермерів продовжувати інвестувати в матеріальні ресурси та реконструкцію своїх ферм з метою підвищення продуктивності.

 

ПЕРУ

 

– Парчмент продовжує надходити на внутрішній ринок, і місцеві ціни дещо скоригувалися до падіння ринку ICE Arabica, але залишаються високими порівняно з історичними рівнями.

– Для цієї пори року логістика працює нормально. Повідомляється про мінімальні затримки або труднощі з бронюванням контейнерів.

 

ГОНДУРАС

 

– Збір врожаю сповільнюється. Експортери отримують поставки з низовин і перші і виробничих зон SHG. Початкові якість виглядає добре завдяки сприятливим кліматичним умовам на етапах розвитку та дозрівання вишні. 

– Попит залишається повільним. Експортери повідомляють про форвардні продажі приблизно на 15-20% від прогнозованого обсягу, що значно менше, ніж зазвичай для цієї пори року. Диференціали дещо зменшуються у відповідь на відсутність попиту та падіння ринку ICE Arabica, хоча вони залишаються вище очікувань покупців.

 

РУАНДА

 

– У листопаді над кавовими регіонами пройшли сильні дощі, що зняло занепокоєння щодо наступного врожаю, викликане сухою погодою в жовтні. Виробники продовжують роботи з утримання ферми, вносять добрива та висаджують саджанці.

 

ЕФІОПІЯ

 

– Стійкі опади в листопаді в західних областях сприяли гарному дозріванню вишні.

– Високі внутрішні ціни та падіння на ринку ICE Arabica призвели до того, що більшість приватних постачальників і профспілок на даний момент припинили купувати вишню. Отже, багато мийних станцій не працюють, що призводить до зменшення обсягів митої кави, що переробляється, і зниження інтересу постачальників до спеціальної обробки. – Після мирної угоди, яка була досягнута між урядом і TPLF у Південній Африці 2 листопада, міжнародна допомога була надіслана до Тіграю та інших регіонів, які постраждали від конфлікту.

 

УГАНДА

 

– Наприкінці листопада сезон збору врожаю на сході досягає свого піку, подекуди він настає раніше, ніж у попередні роки. Поєднання дощів і сонця дозволяє каві добре дозрівати. Ціни залишаються відносно стабільними, незважаючи на падіння ціни на ICE Arabica.

– Сезон збору врожаю на заході завершується і очікується, що він завершиться в грудні. Ціни на вишню майже не змінилися і трохи нижчі, ніж на сході.

– Управління розвитку кави Уганди (UCDA) повідомило, що в жовтні експортовано 457 244 (60 кг) мішків, з яких менше 13% становила арабіка. Цей обсяг відображає зменшення на 6% порівняно з тим самим періодом 2021 року, але зростання вартості на 10%. Станом на жовтень 2022 року загальний експорт кави з Уганди становив близько 5,8 млн мішків, що на 0,67 млн мішків менше порівняно з попереднім 12-місячним періодом. Зниження виробництва пояснюється посухою в різних частинах країни.

В’ЄТНАМ

 

За оцінками, фермери зібрали близько 30-35% врожаю, причому 40-45% зібрано в Gia Lai, Kontum і Dak Nong і близько 20-25% у Dakak і Lam Dong. Послідовне падіння ринку як робусти, так і арабіки розчарувало фермерів, які вже не поспішають збирати та продавати каву. Замість цього фермери воліють чекати, доки дозріє більша кількість їх вишні, щоб вони могли зібрати весь врожай одразу, щоб заощадити кошти.

 


Запаси арабіки на сертифікованих складах – 550.7 тис.

Запаси робусти на сертифікованих складах – 1 448.8 тис.