fbpx
Breaking News 27/10

Breaking News 27/10

БРАЗИЛІЯ

 

– Місцева консалтингова компанія Safras & Mercado знову переглянула свою оцінку врожаю 2022/23 до 57,3 млн мішків з 58,2 млн, прогнозованих у вересні. Виробництво арабіки оцінюється в 34,6 млн, а робусти (конілон) — у 22,7 млн. З оцінки в 57,3 млн,  як повідомляється, вже продано 34,3 млн мішків (60 кг).

– Ціни внутрішнього ринку впали відповідно до ринку ICE Arabica протягом третього тижня жовтня. Ціни на каву Fine Cup впали з 1290 до 1060 бразильських реалів (BRL) за мішок.

– Боротьба за наступного президента Бразилії між Жаїром Болсонару та фаворитом опозиції Луїсом Інасіо Лулою да Сілвою загострилася на шляху до другого туру голосування, який має відбутися в неділю, 30 жовтня.КОЛУМБІЯ

 

– В Колумбії продовжує йти дощ. Останні метеорологічні звіти свідчать про те, що явище Ла-Ніна спричинятиме вологу погоду до грудня 2022 року і, можливо, до першого кварталу 2023 року. Оцінки виробництва на 2022 рік залишаються без змін і становлять 11,3–12 млн мішків.

– Врожай в самому розпалі і за оцінками приблизно 35% зібрано. Місцеві ціни на парчмент впали на 16% за останні три тижні через зниження попиту та пом’якшення диференціалів. Незважаючи на падіння, кава добре продається, оскільки тиск на продаж посилюється в умовах постійного падіння цін. Падіння місцевих цін було пом’якшене знеціненням місцевої валюти. Колумбійський песо (COP) цього тижня досяг історичного рівня 4990 COP/долар США (USD).

ПЕРУ

 

– У високогірних районах збирання врожаю добігає кінця.

– Місцеві ціни на парчмент у північному виробничому регіоні дещо знизилися у відповідь на падіння ринку ICE Arabica, однак стабільний внутрішній попит допомагає підтримувати ціни на підвищених рівнях.

– Підготовка до нового врожаю триває з початковим внесенням добрив. Цвітіння було рясним і рівномірним, що свідчить про більший урожай на наступний рік, однак ще занадто рано бути певним.


ГОНДУРАС

– Основний врожай розпочнеться в Гондурасі в листопаді. Опади продовжуються у виробничих районах, але, як очікується, вони послабшають найближчими тижнями з приходом сухого сезону. Оцінки виробництва наразі на 10-20% перевищують попередній урожай 2021/22 рр., що свідчить про те, що обсяг буде подібний до 2020/21 р.

– Хоча оцінки врожайності та виробництва були позитивними, зростає занепокоєння щодо наявності та вартості ручної праці для збору врожаю, а також можливого впливу на обсяги врожаю в областях, де висока конкуренція за збирачів.

– Повідомлялося про мінімальний вплив на кавові зони від проходження тропічного шторму Джулія. Проте було завдано значної шкоди дорогам та інфраструктурі. Національний інститут кави (IHCAFE) співпрацює з місцевими муніципалітетами, щоб вчасно усунути пошкодження до початку збору врожаю.


РУАНДА

 

– Аграрії продовжують отримувати та вносити добрива у своїх господарствах. У деяких регіонах країни протягом жовтня спостерігалася нестача опадів, що викликає певне занепокоєння щодо їх впливу на врожай наступного року, якщо суха погода збережеться. Однак спостерігачі погоджуються, що ще зарано панікувати.

 

ЕФІОПІЯ

 

– На заході триває збір врожаю, а в низинних районах уже висихає парчмент. Очікується, що активність пошириться на високогірні райони, оскільки збір врожаю переміститься на листопад.

– У південних регіонах врожайність і якість виглядають багатообіцяючими, і очікується, що обсяги зростуть на 10% порівняно з минулим роком.

– Учасники переговорів від уряду Ефіопії мають зустрітися з представниками TPLF (Фронту визволення тиграйських народів) у Преторії, Південна Африка, для перших офіційних мирних переговорів з початку конфлікту в 2020 році. Гуманітарний вплив залишається серйозним, тому є широко поширена надія, що ця зустріч призведе до матеріального прогресу на шляху вирішення.

 

ІНДОНЕЗІЯ

 

– Збирання врожаю на Суматрі в самому розпалі. Місцеві ціни починають падати, оскільки брак покупців створює тиск на фінансування запасів. Бізнес активність мінімальна, оскільки покупці спостерігають за впливом падіння ринку ICE Arabica на темпи експорту Індонезії.

– Після того, як місцеві ціни на вишню досягли рекордного рівня в 19 000 індонезійських рупій (IDR) / кг у середині жовтня, і експортери, і обсмажувачі сподіваються, що ціни повернуться до можливого прибуткового рівня.
Запаси арабіки на сертифікованих складах станом на 26.10.2022 – 386.5 тис.

Запаси робусти на сертифікованих складах станом на 26.10.2022 – 1 490.5 тис.