fbpx

Breaking News 30/09

БРАЗИЛІЯ

 

 • У головних кавових регіонах очікується тривала та велика кількість опадів, що зменшило занепокоєння щодо цвітіння та подальшого зав’язування квітів для врожаю 2023/24.

 

ПЕРУ

 

 • Врожай оцінюється як на 80% зібраний. Висотні зони в північних регіонах є єдиними районами, де все ще активно збирають і обробляють вишню.
 • На ринку продовжують повідомлятися про короткі продажі, і сильна конкуренція на парчмент підтримує внутрішні ціни на стабільному рівні. 
 • Експорт із порту Пайта на півночі Перу надзвичайно складний через серйозну нестачу контейнерів. Кава транспортується до Ліми, щоб відправити її з Кальяо. 

 

КОЛУМБІЯ

 

 • Після трьох тижнів без опадів, які сприяють гарному цвітінню мітаки, дощі повернулися в кавові регіони. Оцінка рівня виробництва мітаки має бути надана через місяць, оскільки вишні розвиватимуться протягом найближчих тижнів.
 • Очікується, що виробництво в 2022 календарному році буде на найнижчому рівні за останні сім років, нещодавня відсутність попиту посилила тиск на зниження диференціалів. 
 • Угода між Колумбією та Венесуелою призвела до того, що кордони між двома країнами були знову відкриті через сім років. У 2008 році товарообіг між двома країнами досяг 7 мільярдів доларів США, тому колумбійські компанії сподіваються на зростання бізнесу на цьому відкритому ринку.

 

ЕФІОПІЯ

 

 • Сезон дощів, схоже, закінчиться до кінця вересня в більшості регіонів країни. У зв’язку з цим очікується сонце та спека, що сприятиме прискоренню процесу дозрівання вишні та активному збору врожаю. Збір очікується в жовтні, за винятком деяких високогірних районів.
 • Постачальники та експортери ведуть переговори з банками щодо забезпечення фінансування на сезон, оскільки рання ліквідність може мати вирішальне значення для успіху сезону.
 • Зберігається напруженість між TPLF та урядом Ефіопії. Є надії на більш стійкі мирні переговори за посередництва Африканського Союзу.
 • У західних частинах країни з’явилися повідомлення про конфлікт за участю цивільних. Інформація продовжується відстежуватись упродовж сезону.ІНДОНЕЗІЯ


Збір врожаю на Суматрі розпочався трохи раніше звичайного. Обсяги на такому ранньому етапі сезону були більшими, ніж зазвичай. Як правило поставки значних обсягів зберігаються до січня/лютого, але очікується, що вони скоротяться раніше цього сезону.

Раніше цього місяця уряд Індонезії зменшив субсидію на паливо, підвищивши вартість субсидованого палива на 30%, що, ймовірно, призведе до збільшення витрат на транспортування та обробку.

 

ПНГ

 

Проблема переривання зв’язку між PNG і світом продовжує залишатися не вирішеною, оскільки пошкодження оптоволоконного кабелю, який проходить із Сіднея внаслідок землетрусу, не виправлено. Сезон кави добігає кінця. Експортери намагаються доставити в порт якомога більше кави.

 

В’ЄТНАМ

 

Тайфун Нору (вважається найсильнішим за останні 20 років) обрушився на центральну частину В’єтнаму із середньою швидкістю вітру до 166 км/год. Також тайфун спричинив потужні зливи від 150 до 300 міліметрів, які вражають центральні провінції та північну частину Центрального нагір’я. Прогноз Національного гідрометеорологічного центру передбачає значно більше дощів, ніж зазвичай, протягом жовтня-грудня в центральних високогір’ях. Це спричине негативні наслідки для врожаю та обробки.

 

КЕНІЯ

 

Ще один тиждень з активним ринком та реалізацією 19 тис. мішків на центральній біржі. Наразі після відновлення аукціонів після перерви було продано понад 165 тисяч. Це підтверджує якісний врожай fly crop загалом близько 250 тисяч мішків. Ця ж тенденція залишається актуальною і цього тижня; збільшення обсягів продажу та зниження попиту з боку експортерів, тримає місцеві ціни під контролем.

 

РУАНДА

 

Без істотних змін порівняно з попередніми тижнями. Дощова погода збереглася, особливо в північних і західних областях країни. У Кігалі залишається велика кількість SW та FW кави, але очікування продавців щодо цін залишаються високими. Загалом попит на FW все ще високий.

 

Зараз фермери готують свої господарства до внесення добрив, яке відбудеться наступного місяця. Незважаючи на те, що цього року уряд Руанди втричі збільшив мито на добрива, які сплачують експортери, вважається, що високі ціни не дозволять закупити достатній обсяг добрив для фермерів країни.

 

УГАНДА

 

Робуста: потік у Кампалу став незначним, і всі готуються до майбутнього врожаю  наприкінці року. У ключових регіонах вирощування тривали сильні дощі, що, ймовірно, знизило ризик ушкоджень через посуху у травні-червні. Ми були свідками того, як багато фермерів висаджували нові дерева та/або оновлювали крони, що є багатообіцяючим знаком для наступних сезонів.

Арабіка: врожай становить 35-40%, оскільки сезон виходить на пік. Що стосується погоди, ми спостерігаємо хороші цикли дощів і сонця, які повинні сприяти подальшому дозріванню вишні та стабільному врожаю.Запаси арабіки на сертифікованих складах – 435.4 тис.

 

Запаси робусти на сертифікованих складах – 1 566.0 тис.