fbpx

Ethiopia Yirgacheffe

Регіон Yirgacheffe не відзначається великими розмірами, але являється одним з найвідоміших кавових регіонів в Ефіопії. Офіційна назва Yirgacheffe – Gedeo, але покупці кави називають його Yirgacheffe. Чому так?
В офіційному плані Gedeo є зоною, а Yirgacheffe – меншим регіоном у межах цієї зони. Але ECX позначає каву з усього Gedeo як Yirgacheffe. Ось чому покупці кави в цій галузі часто посилаються на Yirgacheffe, коли говорять про Gedeo.
Вореди Yirgacheffe

🗾Маршрут до Yirgacheffe, який проходить через такі місця, як Awassa, Yirga Alem, та Dilla, добре відомий покупцям, які шукають високоякісну каву. Проїжджаючи місто Dilla, ви офіційно в’їжджаєте в Yirgacheffe.
Шість Воред поділяють регіон Yirgacheffe, а саме: Wenago, Kochere, Yirgacheffe, Gedeb, Bule та Dilla Zuria. На заході Yirgacheffe ви знайдете Gelana та Abaya. Ці дві вореди належать до зони Borena, але ECX класифікує кавe з Gelana та Abaya як каву Yirgacheffe.

👅Профіль смаку регіону Yirgacheffe
Yirgacheffe є «домом» для насичених та комплексних смаків та профілів кави, яких ви не знайдете більше ніде. Це один з регіонів, який допомогає виділити Ефіопію на фоні інших країн – виробників кави. І можна з упевненістю сказати, що смак кави «Yirgacheffe» гарантував попит та популярність кави серед багатьох покупців кави.
Типова кава від “Yirgacheffe” має яскраво лимонну кислотність, міцний та збалансований профіль. Ви можете знайти молочність в поєднанні з квітковістю, прянощами та безліччю фруктових смаків. Окрім яскравої митої кави Yirgacheffe, ви можете знайти збалансовані фруктові та винні зерна натуральної обробки.

👨‍🌾Як ми отримуємо каву з регіону Yirgacheffe
Як і в більшості регіонів, кавовий ринок формують невеличкі ферми. На високогір’ях Yirgacheffe можна знайти незліченну кількість невеликих кавових насаджень та ферм площею не більше 0,25-2 га. Крім цих невеликих ферм, ви знайдете мийні станції, куди дрібні власники доставляють свою вишню.