fbpx
Mulish-washing-station-2.jpg

Ethiopia Mulish

Лоти:

Імпортер: CMG
Трейдер: Trabocca

Країна: Ефіопія

Регіон: Guji

Станція митої обробки: Mulish

Виробник: Faisal Abdush

Про каву:

Історія станції обробки.

 

Приблизно в 40 км від Shakiso, мийна станція Faisal в Mulish була першою в цьому районі. Розташована на висоті близько 1750 метрів над рівнем моря на схилі, що веде вниз до річки Mormora, мийна станція площею 4 гектари була відкрита в 2014 році. Незважаючи на те що дістатися до мийної станції важко, розташування ідеальне для фермерів, оскільки воно розташоване поблизу фермерських угідь, і тепер фермерам більше не потрібно долати багато кілометрів по важкій місцевості, щоб продати своє зерно.

 

Фейсал (керівник) наголошує на тому, щоб станція обробки Mulish приносила користь громаді. «Наші фермери — наш хребет», — каже він, пояснюючи, чому надає такого великого значення роботі з громадою та задоволенню її потреб. Першим кроком Фейсала в цьому районі стала робота з громадою над будівництвом класів для місцевої школи.

 

Крім того, станція обробки допомагає навчати фермерів вдосконалювати практику вирощування кави, тим самим покращуючи і без того чудову якість кави Mulish. Станом на початок 2020 року Mulish закуповує каву у 880 аграріїв у районах навколо станції.Про аграріїв.

 

Багато фермерів є відносно новими у цій місцевості, більшість з них переїхали сюди протягом останніх десяти років, щоб займатися землеробством. Деякі прибули з районів поблизу Муліша, у зоні Гуджі; в той час деякі сім’ями переїхали навіть з Харара через урядові програми переселення. Окрім кави, родини фермерів також займаються вирощуванням великої рогатої худоби, пасічництвом та вирощують інші культури. В середньому кожне господарство обробляє 4 га землі.

 

Про різновиди.

 

Ферми у цьому районі знаходяться на дещо вищих висотах, ніж мийна станція, більшість приблизно на висоті 2000 метрів над рівнем моря. Кавові посадки розміщені тут серед високих дерев старих лісів, молоді кавові дерева поділяються на три основні види. Перший — це сорт, розроблений у дослідницькому центрі в Джіммі. Позначений 4741, цей сорт стійкий до хвороб і ідеально підходить для району Гуджі.

 

Інші два сорти є місцевими. Кожен вид кави дозріває в дещо різну пору року та обробляється окремо на мийній станції. Сама мийна станція добре обладнана і здатна мити 7000 кілограмів кави на годину на повній потужності. Коли 400 африканських ліжок заповнені, станція обробки не приймає більше кави.

 

Проблеми та перспективи

 

Незважаючи на те, що кава з ефіопських лісів Гуджі відносно нова, вона набуває все більшого визнання в усьому світі. У результаті фермери і експортери, такі як Фейсал, задоволені поточною ситуацією. Однак є ще проблеми, з якими доводиться зіштовхнутись, і одна з головних – це швидке зростання вартості життя в Ефіопії.

Рівень інфляції в Ефіопії стабільно зростає і перевищує 20 відсотків. Ціни, які Mulish платить своїм фермерам, хоча й мають трохи більшу за номінальну вартість, не можуть зростати так швидко, як вартість життя, оскільки глобальні ціни на каву ростуть не так швидко.

 

Це залишає фермерам менший прибуток від кожного врожаю. Фейсал сподівається знайти вирішення цієї постійно зростаючої прогалини, частково шляхом обговорення ситуації з покупцями та частково шляхом компенсації деяких витрат, допомагаючи задовольнити більше потреб громади, особливо потреб дітей у школі.

Іншим викликом є річка Мормора. Потужна річка підживлює землю, але іноді це може бути бурхливий потік, який неможливо перетнути пішки, відрізаючи фермерів від іншого берега річки під час сезону збору врожаю. Ідеальним рішенням був би міст, але вартість його будівництва непомірно висока.

Незважаючи на труднощі, Фейсал і дрібні власники Mulish сподіваються на майбутнє. Мийна станція планує зробити деякі покращення в найближчі роки, включно з налаштуванням новітнього обладнання; покращення екологічно стійких практик; і більше інвестувати в громаду, приділяючи особливу увагу створенню середньої школи для дітей фермерів.

Галерея: