fbpx

Ethiopia Tula

Лоти:

Про каву:​

Importer: CMG

Trader: Belco

Країна: Ефіопія

Регіон: Kaffa 

Ферма: Tula

Різновид: 74110

Висота: 1820 метрів

Обробка: Натуральна


Пан Зінабу виробляє каву виняткової якості, збираючи плоди у густому лісі, приблизно за тридцять кілометрів від Бонга, в Каффі. Він – колишній вчитель фізики та кілька років тому вирішив повернутися на свій рідний край вирощувати каву. З щирою зацікавленістю та педантичністю Зінабу вкладає свої наукові знання на службу виробництва якісної чашки. Дуже уважно ставлячись до впливу різних сільськогосподарських практик й процесів, які слідують за збором врожаю, він завжди прагне поліпшити роботу, виконану на його фермі.


Тула


Ця ферма розташована в селі Тула, в найменуванні Каффа, 32 км від головного міста – Бонга. Зінабу розпочав свою діяльність з приготування кави тут у 2005 році. Хутір займає 9200 соток, на яких Зінабу вирощує виключно сорт 74110, за порадою місцевого дослідницького центру. Нині він виробляє каву оброблену тільки натуральним методом, але з цього врожаю почне налагоджувати процеси й для митої кави.


Ферма Зінабу є частиною програми Usaid Feed the future – при американському співробітництві. Ця програма, запущена десять років тому при Обамі, спрямована на підвищення продовольчої безпеки, шляхом вдосконалення методів ведення сільського господарства в різних країнах світу. Зінабу знайшов у цій співпраці можливість розвивати свої знання щодо покращення процесів. Крім того, за підтримки Usaid він організував навчальні курси для близько вісімдесяти десятків фермерів у своєму окрузі, зокрема, з управління плантаціями та збору врожаю.


Дуже стурбований захистом навколишнього середовища, яке охоплює його ферму, він приділяє особливу увагу управлінню цим багатим лісом. Різноманітність дерев, з яких складається середовище ферми, забезпечує гарний тінистий покрив для кавових дерев. Ці дерева відіграють роль у родючості ґрунту. Листя ванзи, наприклад, забезпечують компост, який збагачує ці ґрунти. Як і дерево під назвою буто, квіти якого також корисні для виробництва меду. У цьому лісі Зінабу також побудував 40 бджолиних вуликів.


На своїй фермі Зінабу має 30 африканських ліжок для сушіння натуральної кави, до яких він додасть 10 ліжок для повністю вимитої кави.


Історія фермера 


Зінабу значить «Дощ» – це знак надії та процвітання на цих гірських районах Ефіопії, де настання сезону дощів обумовлює всі врожаї року й життя людей, які їх обробляють.


Позитивне ім’я для людини, якій повинно бути близько п’ятдесяти років. Зінабу – дитина Кафи, він виріс тут, недалеко від Бонга, і завжди бачив, як його сім’я збирає каву. Спочатку він вибрав довший шлях, ставши професором фізики й займаючи посади по всій Ефіопії, що привело його до відкриття багатства своєї країни. Він довгий час жив у Мекелі на півночі країни, але родючі землі й густі ліси його рідного краю покликали його захотіти повернутися сюди як фермера. 


Майже 15 років тому він інвестував в Тульську ферму з метою збереження біорізноманіття цих земель для виробництва якісної кави. Завжди показуючи нові ідеї, Зінабу хотів би зробити цей регіон більш відомим, особливо для шанувальників кави. На даний час він будує будиночок недалеко від своєї ферми, щоб приймати відвідувачів, які цікавляться зануритися в цей прекрасний кавовий ліс. 

Галерея: