fbpx
Rwanda Musasa Dukunde Kawa Mbilima

Rwanda Musasa Dukunde Kawa Mbilima

Про каву:​

Importer: CMG

Trader: Mercanta

Країна: Руанда

Регіон: Coko Sector, Gakenke, Північна провінція

Мийна станція: Musasa Mbilima

Різновид: Red Bourbon

Висота: 1900 – 2200 метрів

Обробка: мита

Лоти:

Профіль чашки: зелене та червоне яблуко, карамель, лайм, апельсин, абрикос.

Мийна станція «Mbilima» почала обслуговувати місцевих фермерів у 2006 році і сьогодні купує та обробляє кавові ягоди чверті учасників кооперативу. Керує станцією менеджер Jon Bosco Habimana, який обіймає цю посаду з 2012 року.

Рівень уваги, який бере на себе Mbilima, вражає. Ягоди збирають вручну лише тоді, коли вони повністю дозріли, та того ж вечора сортують на три класи за масою.

Після цього кава ферментується протягом ночі (приблизно 12 годин), а потім знову градуюється, за допомогою флотаційних каналів, за вагою (найважча (або А1) зазвичай найкраща). Потім пачмент зволожують від 18 до 24 годин для стабілізації вмісту вологи.

Кооператив «Musasa Dukunde Kawa» має три мийні станції, що розташовані високо на північному заході Руанди. Це один з найбільших кооперативів Руанди (2148 члени станом на 2014/15 урожайний рік). “Musasa” означає “місце, де знаходиться ліжко “, а “Dukunde Kawa” означає “любимо каву” – посилання на силу кави покращити життя людей у сільських громадах.

 

Mbilima – друга пральна станція кооперативу – була побудована кооперативом у 2005 році. Станція Ruli побудована лише за два роки до цього, побудована на вершині 2020 метрів над рівнем моря, це одна з найвищих мийних станції Руанди.

 

Значну частину успіху Musasa Dukunde Kawa можна віднести до трансформаційної програми PEARL, частиною якої вона була.

 

Більшість дрібних виробників, з якими працює Musasa Dukunde Kawa, мають менше чверті гектара землі, де вони вирощують в середньому лише 250 – 300 кавових дерев, а також інші продовольчі культури, такі як кукурудза та квасоля. До розповсюдження мийних станцій, фермери продавали кавові ягоди посереднику, а на ринку домінував один експортер. Ця товароорієнтована система, у поєднанні зі зниженням світових цін у 90-х, принесла серйозні труднощі фермерам, деякі з яких повністю відмовилися від виробництва кави.

Сьогодні це вже інша картина. Фермери, які працюють з Musasa Dukunde Kawa, побачили, що їх дохід може подвоїтися за умови виробництва спешелті кави.

 

Як і на більшості мийних станцій в Руанді, ручне сортування тут проводять жінки. Це відбувається в два етапи: на закритих столах для попереднього сушіння та на сушильних столах. Кавові ягоди промивають чистою водою, а потім переносять на столи для попереднього сушіння під тінню. Далі, після попереднього висушування, ягоди переміщують на столи, де їх знову сортують за дефектами, регулярно обертають та захищають від дощу та полуденного сонця, забезпечуючи рівномірне висихання. Після досягнення 11% вологості кава зберігається на складі до халінгу  та ручного досортування. Кожну каву, яка надходить, класифікують (зазвичай за днями). Після доставки, кавові ягоди отримують паперовий “квиток”, який можна відстежити через всю її обробку. Цей квиток містить дату збору врожаю та сорт (A1, A2 тощо) кави – наприклад, якщо кавова партія називається “Лот 1- 06/04 – А1”, це означає, що вона була першою партією, обробленою 4 квітня, а клас – А1. Це проста, але ефективна практика – вирішальний інструмент контролю якості та забезпечення відстеження партій.

Окрім великої роботи, яку проводить кооператив з покращенням якості та забезпеченням, вони також мають різні соціальні програми, які включають оплату шкільних зборів та забезпечення медичним страхуванням. Кооператив також дає корів як бонусну виплату за якісні кавові ягоди. Ці корови не тільки виробляють молоко для сиру, що сприяє покращенню дієт і забезпечує додатковий дохід фермерам, вони також дають добриво для кави! Кооператив також інвестував у парк мотоциклів, які допомагають дрібним власникам ферм доставляти свої ягоди до станцій кооперативу.

Галерея: