fbpx

CO2 – Німеччина

Етапи

1 Випарювання. Спочатку зелена кава поміщається в резервуар і обробляється водяною парою. Цей етап виконується до декофеїнізації та готує кавові зерна, роблячи їх набряклими та більш проникними для екстракції рідким вуглекислим газом.

2  Потім зерна контактують з рідким CO2 у субкритичних умовах. Під час екстракції рідкий CO2 постійно витягує кофеїн із кавових зерен. Кофеїн розчиняється в рідкому CO2. Оскільки CO2 має дуже високу селективність щодо кофеїну, інші компоненти практично не розчиняються, що забезпечує дуже високу якість.

3 Потім потік рідкого CO2 переносить кофеїн в окремий резервуар, де CO2 випаровується до газоподібного стану. Отже, CO2 втрачає свою спорідненість з кофеїном. Потім очищений CO2 повертається в рідкий стан (шляхом стиснення), а потім повертається в резервуар для декофеїну для початку нового циклу.

4  Після досягнення вмісту кофеїну менше 0,08% (згідно з європейськими нормативами, максимальний дозволений вміст кофеїну для кави без кофеїну становить 0,1%), зерна виймаються та сушать за допомогою вакууму та сушіння теплим повітрям.

Переваги

+  Основними перевагами цього процесу є висока селективність, завдяки чому кава залишиться незмінною, що особливо корисно для Арабіки.

+  Без хімічних речовин – процес використовує лише питну воду та природний вуглекислий газ, тому немає синтетичних сполук.

+ Незважаючи на те, що це енергоємний процес, це компенсується оптимізованою енергоефективністю.

https://belco.fr/green-coffee-article.php?article=473