fbpx
Brazil IPANEMA Premier Cru

Brazil IPANEMA Premier Cru

Лоти:

Лоти з врожаю Anima Verde:
Лоти з врожаю Aura Matina:
Лоти з врожаю Grano Segreto:

Про каву:

Фазенда Ріо Верде розташована на вершинах горного масиву Серра-да-Мантікейра в оточенні 900 гектарів лісів. З мови тупі-гуарані назва масиву Серра-да-Мантікейра перекладається як «гора, що плаче». Цей хребет на південному сході Бразилії частково охоплює міста Сан-Паулу, Мінас-Жейрас та Ріо-де-Жанейро. Він простягається на північний схід приблизно на 500 кілометрів. Фазенда Ріо Верде розташована в муніципалітеті Консейсан-ду-Ріу-Верде. Її загальна площа 1566 гектарів, з яких каву вирощують на 626 га, інші культури на 167 га, а на решті території розміщені природні охоронні комплекси. Ця гірська місцевість на висотах 900-1330 метрів багата на глиняні ґрунти, має субтропічний клімат, суху зиму та близько 1550 міліметрів опадів на рік.  Ці складові, в поєднанні з різними сонячними фазами, створюють ідеальні умови для вирощування якісних сортів кави.

Серед 69 земельних ділянок фазенди, компанія Іпанема відібрала найкращі 32 місцини для проекту Premier Cru. На висоті вище 1000 метрів над рівнем моря вирощують лише жовтий катуай, жовтий бурбон та червоний акайя. Найкращу каву з цих сортів створюють на високотехнологічному переробному заводі, мова про який піде далі.

УНІКАЛЬНІСТЬ:


Різні методики збору урожаю, обробки та висушування створюють розмаїття смакових профілів.

 

ІНОВАЦІЙНІСТЬ:


Передова станція обробки з новим дизайном ангарів для сушки.

 

ГАРМОНІЯ:


Вдале поєднання високотехнічних виробничих систем з розмаїттям природного середовища. 

 

НОУ-ХАУ:


Стабільність та надійність підходів, які проводила команда IPANEMA протягом останніх 48 років. 

 

СПАДЩИНА:


Впровадження інноваційних розробок за всі 130 років існування ферми, починаючи від самого її заснування.

ДОСЛІДЖЕННЯ:​

Зваживши усі свої багаторічні напрацювання, Ipanema вирішили провести серію тестувань фазенди Ріо Верде з 2014 до 2017 рр., щоб краще вивчити потенціал цієї місцевості.

 

2014 – ВРОЖАЙ

 

Протестували різні методи збору (автоматизований, ручний, вибірковий), щоб оцінити, який з них найбільше підходить для збору врожаю на фазенді Ріо Верде, враховуючи її топографічні особливості.

 

2015 – РІЗНОВИДИ ТА ЧАС ДОЗРІВАННЯ

 

Під час збору врожаю 2015 року Ipanema щотижня збирали найспіліші ягоди на всій площі фермі, щоб визначити саме той період часу, коли ягоди найбільш дозрілі.

Кожна ділянка, зважаючи на своє розташування, широту, сонячні фази, кількість опадів та культивовані різновиди, має свій оптимальний режим дозрівання.

Найкращі якісні показники мають плоди з дерев, які ростуть вище 1000 метрів над рівнем моря.

В середньому, збір врожаю триває близько 20 днів.

 

2016 – МЕТОДИ ВИСУШУВАННЯ

 

Найкращий метод висушування зерен Ipanema визначали під час збору врожаю у 2016 році, провівши низку тестувань протягом кількох місяців.

Збудувавши 2000 м2 навісних терас та 800 м2 патіо, мали змогу перевірити кілька різних методик висушування зерен на сонці. Експерименти проводились також і на бетонних патіо загальною площею близько 3000 м2.

Ми застосували 2 моделі механічного сушильного обладнання: горизонтальне ємністю 7000 літрів та тришарове вертикальне, кожен шар ємністю 5000 літрів.

 

2017 – ОЧИСТКА

 

2017 рік свої зусилля Ipanema спрямувала на вдосконалення розроблених раніше методик очистки та обробки, щоб застосовувати їх на повну потужність з 2018 року.
Результати капінгів більш ніж 180 різних мікролотів були оприлюднені Q-грейдерами та групою кавових експертів.

НАТХНЕННЯ:​

Усі дослідження, які зробили в період з 2014 по 2017 рр., показали, що більш якісні лоти ми отримуємо під час сушки механічним обладнанням при нижчих температурах та з більшим об’ємом циркуляції повітря.

Для невеликих лотів підходять менш габаритні сушки. В той самий час вертикальне сушильне обладнання є ефективнішим для забезпечення чистішої чашки та вищих оцінок в порівнянні з горизонтальною сушкою.

В специфічному кліматі Бразилії з притаманними йому сухими зимами ефект природньої обробки досягається при висушуванні врожаю саме на бетонних поверхнях.

АРХІТЕКТУРНИЙ ПРОЕКТ: ВИТВІР МИСТЕЦТВА

Проектування потужностей проекту Ipanema Premier Cru повністю належить компанії  Brasil Arquitetura, одному з найвідоміших архітектурних офісів в Бразилії.

Протягом трьох років архітектори, об’єднавши свої зусилля з технологами компанії Ipanema, створили справжні технологічні витвори мистецтва – ангари за найсучаснішими технологіями.

ТЕХНІЧНИЙ ПРОЕКТ: ЄДИНИЙ У СВОЄМУ РОДІ

Обладнання, використане для цього проекту, висвітлює передові світові досягнення у системі вологої обробки та механічній сушці зерен. Провідні інженери Ipanema та технологи з колумбійської компанії JM Estrada плідно попрацювали разом заради створення цього проекту. Щоб зменшити використання природних ресурсів, спеціалістами було використано обладнання з нержавіючої сталі, три стадії очистки та система сортування зерна за кольором.

Галерея: